بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس

بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس

… دانلود …

بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي گيلان

تعداد صفحات :9

مقدمه: زایمان زودرس وضعیت پیچیده ای است و گرچه علل دقیق آن هنوز مشخص نشده، عوامل خطر آن می تواند برحسب فصل های مختلف تغییر کند. نظریه های متفاوتی در مورد چگونگی تاثیر عوامل محیطی برطول حاملگی پیشنهاد شده اند و تصور می شود که این عوامل درست در زمان زایمان عمل می کنند.هدف: دستیابی به تاثیر تغییر فصل ها در نسبت تولد زودرس در رشت- ایرانمواد و روش ها: این مطالعه به صورت توصیفی – تحلیلی با استفاده از اطلاعات ثبت شده در سال های 1388-1378 انجام شده است. جمعیت مورد مطالعه شامل 3770 تولد تک قلوی زنده بدنیا آمده پس از هفته 20 و قبل از هفته 37 حاملگی در زایشگاه الزهرا (س) رشت در گیلان بود.نتایج: از 62841 زایمان، 3770 مورد (%5.99) تولد زودرس وجود داشت. بیشینه و کمینه فراوانی نسبی زایمان زودرس در تابستان %6.65، پاییز %5.34 بهار %5.93 و در زمستان %6.06 بود. نسبت تولدهای زودرس در رشت که آب وهوای معتدل و مرطوب دارد یک دوره واضح فصلی با دو اوج یکی در تابستان و دیگری در زمستان نسبت زایمان زودرس به طور مشخص با ماه های سال تغییر نشان داد (P<0.001 و 96.75=(11) X2)، به طوری که بیشترین نسبت در تیرماه (%7.17) و کمترین آن در آبان ماه (%5.19) بود.نتیجه گیری: به نظر می رسد الگوی فصلی روی زایمان زودرس تاثیرگذار باشد.

كلید واژه: زایمان زودرس، سن آبستنی، فصل دما

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي الگوي فصلي زايمان زودرس دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.