گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد

گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد

… دانلود …

گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشکده پزشکي اصفهان

تعداد صفحات :10

مقدمه: آرتریت روماتویید (RA یا Rheumatoid Arthritis) یک بیماری التهابی درگیر کننده‌ عروق کوچک و متوسط پوست و سیستم عصبی محیطی است. درگیری مغزی به دنبال بیماری RA یک یافته‌ نادر است و تاخیر در درمان آن با مرگ و میر و نقص عملکردی بالایی همراه است.گزارش مورد: آقایی 65 ساله با سابقه‌ آرتریت روماتویید و مصرف روزانه‌ پردنیزولون به مدت 10 سال، به دنبال سردرد منتشر نبض ‌دار، خواب ‌آلودگی و افت هوشیاری به بخش مراقبت ‌های ویژه منتقل گردید و مورد مشورت نورولوژی قرار گرفت. در ابتدا بیمار همی ‌پارزی راست به همراه فلج فاشیال مرکزی همان سمت داشت. طی مدت 72 ساعت با وجود مصرف آنتی ‌پلاکت و آنتی ‌کواگولان با دوز درمانی، علایم عصبی بیمار تشدید یافت و بیمار دچار همی ‌پارزی چپ، افزایش خواب ‌آلودگی و اختلال در Gaze افقی و عدم شناخت اطرافیان گردید. با توجه به سابقه‌ بیماری کلاژن واسکولار و عدم وجود عوامل خطر آترواسکلروز، بیمار با شک به واسکولیت مغزی تحت درمان با پالس متیل پردنیزولون قرار گرفت. پس از دریافت دوز سوم علایم لترالیزه‌ وی کاهش یافت، حرکات چشم طبیعی گردید و سطح هوشیاری بیمار ظرف مدت 9 روز پس از بستری بهبود یافت. تشخیص احتمالی بیمار (واسکولیت مغز) با نمای عروقی مشهود در سی ‌تی آنژیوگرافی تایید گردید.نتیجه‌ گیری: به نظر می ‌رسد که درگیری سیستم عصبی مرکزی در بیماری آرتریت روماتویید نادر باشد ولی در نبود سایر علل آترواسکلروز و پیشرفت سریع علایم عصبی به همراه آنسفالوپاتی در بیماران با سابقه‌ مثبت اختلالات کلاژن واسکولار، همواره باید این تشخیص را مدنظر قرار داد. با توجه به مرگ و میر بالای این بیماران ضمن پیگیری و رد نمودن سایر علل عفونی و عروقی، باید درمان این بیماران با پالس متیل پردنیزولون هر چه سریع ‌تر آغاز گردد.

كلید واژه: آرتریت روماتویید، واسکولیت مغزی، پالس کورتون، پالس سیکلوفسفاماید

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

گزارش يک مورد شناخته شده‌ آرتريت روماتوييد و واسکوليت مغزي با پاسخ مطلوب به پالس کورتون و سيکلوفسفاميد