بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف

بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف

… دانلود …

بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي علوم و صنايع غذايي ايران

تعداد صفحات :12

در این پژوهش، ترکیب شیمیایی و ویژگی ‌های عملکردی آرد نخود، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا چیتی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد این حبوبات دارای ترکیب شیمیایی متفاوتی نسبت به یکدیگر بودند طوریکه میزان پروتئین و چربی نخود از همه بیشتر (به ترتیب، 43.4 و 5.17 درصد) و پس از آن، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا چیتی قرار دارند. در بررسی مقادیر پروتئین محلول، نتایج جالبی بدست آمد بطوریکه در تمام نمونه ‌ها، pH حداقل حلالیت پروتئین حدود 4 تعیین گردید اما در مورد آرد نخود، لوبیا قرمز و لوبیا چیتی، نقطه حداقل حلالیت پروتئین دومی نیز دیده شد. ظرفیت جذب آب، در مورد آرد لوبیا قرمز دارای بیشترین مقدار بود (146.15 درصد) و پس از آن به ترتیب، عدس، لوبیا چیتی و نخود قرار گرفتند. روند تغییرات جذب آب در 4 نمونه مورد آزمایش با اعمال pH و غلظت نمک نیز یکسان بوده است. افزایش غلظت نمک باعث کاهش خاصیت جذب آب در نمونه ‌ها گردید. خاصیت جذب روغن، ویژگی عملکردی بعدی بود. در این رابطه، لوبیا قرمز دارای بیشترین میزان جذب روغن (92.1 درصد) و عدس دارای کمترین میزان (80.45 درصد) می باشد.

كلید واژه: حبوبات، ویژگی ‌های عملکردی، مقدار پروتئین محلول، ترکیب شیمیایی

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي ميزان پروتئين محلول و ظرفيت جذب آب و روغن آرد حاصل از حبوبات مختلف