بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي

بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي

… دانلود …

بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي :

سال انتشار : 1387

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله پزشکي دانشگاه علوم پزشكي تبريز

تعداد صفحات : 4

زمینه و اهداف: با پیشرفت های شگرفی که در تکنیک های عمل جراحی کاتاراکت اتفاق افتاده است، بازنگری و بهینه سازی در روشهای بیحسی آن نیز از ضرورت های آشکار است. بررسی کارایی (اثربخشی و بی خطری) ژل لیدوکایین بعنوان ماده بیحس کننده در عمل جراحی کاتاراکت بروش فیکوامولسیفیکاسیون با برش قرنیه ای در این زمینه و در همین راستا انجام گرفته است.محل اجرا: بیمارستان نیکوکاری دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز- ایرانروش بررسی: 25 بیمار مبتلا به آب مروارید سالخوردگی که برای عمل کاتاراکت بروش فیکوامولسیفیکاسیون مناسب بودند، تحت بیحسی موضعی غیرتزریقی با ژل لیدوکایین 2% استریل مورد عمل فیکو و گذاشتن لنز فولد بل یا تاشونده قرار گرفتند. 23 نفر نیز که شرایط مشابهی داشتند، بطریقه معمول با بیحسی تزریق رتروبالبار عمل شدند. از میدازولام داخل وریدی نیز بعنوان تسکین قبل از عمل در موارد لازم استفاده میشد. احساس درد بیمار و رضایت مندی او همچنین رضایت مندی جراح و عوارض حین عمل و بعد از عمل در یک پرسشنامه ثبت میگردید.یافته ها: همه بیماران غیر از یک مورد عمل را تحت بیحسی غیرتزریقی بخوبی تحمل کردند و از آن راضی بودند احساس درد در یک مورد شدید در هیجده مورد متوسط (قابل تحمل) و در شش مورد خفیف بود. در حالیکه در همه گروه کنترل درد هنگام تزریق شدید بود (P0.001). از نظر رضایت مندی بیمار و جراح نیز اختلاف معنی داری در دو گروه مشاهده گردید (P0.001). از نظر عوارض حین عمل در هر دو گروه یک مورد بازشدن کپسول خلفی پیش آمد. بعد از عمل نیز عارضه خاصی در هیچیک از گروه ها مشاهده نگردید.نتیجه گیری: بنظر میرسد ژل لیدوکایین 2% اثر بیحس کنندگی کافی دارد و بر بیحسی تزریقی رتروبالبار ارجحیت دارد، و لذا میتواند بعنوان یک ماده بیحس کننده موثر و بی خطر در عمل جراحی کاتاراکت بروش فیکو با برش قرنیه ای بکار گرفته شود.

كلید واژه: کاتاراکت، فیکوامولسیفیکاسیون، بیحسی موضعی، ژل لیدوکائین

اینک شما با جستجوی بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي کارايي ژل ليدوکائين بعنوان ماده بيحسي در عمل فيکو با برش قرنيه اي