تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور

تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور

… دانلود …

تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله بيماريهاي كودكان ايران

تعداد صفحات :6

هدف: یكی از مسایل مورد بحث در برنامه درمان حمایتی بیماران بتا تالاسمی ماژور استفاده از تركیب اسید فولیك می باشد. اگرچه در بیماران بتا تالاسمی ماژور گاهی اوقات ممکن است نیاز به درمان حمایتی اسید فولیک به علت کمبود فولات رژیم غذایی یا کاهش جذب گوارشی افزایش یابد اما عامل اساسی كمبود تركیب حمایتی فوق، افزایش نیاز مغز استخوان در زمینه خون سازی غیر موثر در غیاب تزریق خون كافی می باشد. این مطالعه با هدف تعیین سطح سرمی فــولات، وضعیت تزریق خون و نیاز به تركیب حمایتی فوق در بیماران بتا تالاسمی ماژور انجام شد.روش مطالعه: این مطالعه به صورت مقطعی، توصیفی- تحلیلی در بیماران بتا تالاسمی ماژور تحت تزریق خون مکرر و منظم در مرکز آموزشی درمانی كودكان مفید تهران طی سال 1385 گرفت. سطح سرمی فولات بیماران در یک مرکز آزمایشگاهی معتبر به روش Electro chemi luminesاندازه گیری شد. سطح سرمی طبیعی اسید فولیک در محدوده طبیعی 3 تا 5/17 نانوگرم در میلی لیتر در نظر گرفته شد. تجزیه و تحلیل اطلاعات با استفاده از برنامه نرم افزاریSPSS و آزمون های آماری مجذور کای،T و آزمون همبستگی Spearman انجام شد.یافته ها: در این مطالعه 100 بیمار بتاتالاسمی ماژور مورد بررسی قرار گرفتند که 56 نفر آنان (56%) دختر و 44 نفر (44%) پسر بودند. میانگین سنی بیماران 156 (±2/71) ماه و در محدوده 14 تا 288 ماه بود. میانگین مقادیر هموگلوبین بیماران 5/9 (±78/0) با محدوده 5/7 تا 9/11 گرم در دسی لیتر بود. میانگین مقادیرMCV بیماران 2/84 (±2/4) فمتولیتر در محدوده 4/73-3/95 بود. میانگین سطح سرمی فولات بیماران 9 (±9/4) و در محدوده 1 تا 19 نانوگرم در میلی لیتر بدست آمد. در ارزیابی سطح سرمی فولات 100 بیمار مورد مطالعه تنها 3 مورد از بیماران سطح سرمی کمتر از حد طبیعی داشتند. در این مطالعه 73 بیمار (73%) مقادیر هموگلوبین برابر یا بیش از 9 گرم در دسی لیتر داشتند.نتیجه گیری: بر اساس این مطالعه چنین به نظر می رسد در صورتی که بیماران بتا تالاسمی ماژور تحت درمان با یک برنامه تزریق خون مکرر و منظم قرار داشته باشند نیاز به اسید فولیک مکمل نخواهند داشت.

كلید واژه: بتاتالاسمی ماژور، اسد فولیك، هموگلوبین، فولات، ریزمغذی ها

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور وارد صفحه فروش فایل دانلودی تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تعيين سطح سرمي فولات در بيماران بتا تالاسمي ماژور