سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران

سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران

… دانلود …

سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران :

سال انتشار : 1387

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : هنرهاي زيبا

تعداد صفحات : 11

جنبش آر – نوو به عنوان یکی از جنبش های پیشرو اواخر قرن نوزدهم در هنر و معماری اروپا نقشی قطعی بر شکل گیری معماری قرن بیستم و معماری دوران مدرن گذاشت. گستردگی و تنوع سبک های این جنبش، خصلتی است که آن را از سایر جنبش های هنری دیگر در دوران معاصر متمایز می کند. مشاهده برخی آثار معماری معاصر در ایران (به ویژه در تهران) که آشکارا تحت تاثیر برخی از گرایش های سبکی این جنبش قرار دارند، نشان از ورود گسترده این جنبش هنری غرب به معماری معاصر ایران در مقطعی خاص دارد. تنوع، تشابه و تفاوت های این گرایش های سبکی، تا اندازه ای است که مطالعه ای تطبیقی بر روی این دوره از معماری معاصر ایران را ضروری می نماید. این مقاله سعی دارد تا با بررسی تطبیقی گرایش های معماری آر – نوو در غرب و مقایسه اصولی آنها در ایران، به یک سبک شناسی جدید از این جنبش معماری غربی در ایران معاصر نزدیک شود. همچنین در این راستا به بررسی امکان طبقه بندی مجموعه این سبک ها در معماری معاصر ایران، در یک دوره زمانی مشخص، خواهد پرداخت. این مقاله در انتها نشان خواهد داد که علی رغم تنوع سبکی موجود در معماری دوران پهلوی اول در ایران معاصر تمامی این معماری زیر مجموعه های سبکی جنبش آر – نوو می باشد.

كلید واژه: آر – نوو، اکسپرسیونیسم، آر – دکو، رمانتی سیسم ملی ایرانی، نئوکلاسیسم خردگرا، معماری پهلوی اول

پژوهشگر گرامی فایل کامل سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل سبک شناسي «آر – نوو» در معماري معاصر ايران دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.