مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك

 مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك

… دانلود …

مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك :

مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1387 در پژوهش در برنامه ریزی درسی (دانش و پژوهش در علوم تربیتی-برنامه ریزی درسی) از صفحه 49 تا 72 منتشر شده است.
نام: چارچوب نظری سنجش كیفیت آموزش رشته های مهندسی در دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه یك
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مدیریت كیفیت
مقاله سنجش كیفیت
مقاله آموزش عالی
مقاله دانشگاه آزاد اسلامی
مقاله كیفیت آموزش مهندسی و چارچوب نظری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قاسمی زاد علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مساله كیفیت همیشه یكی از دغدغه های اصلی جامعه، آموزش عالی و دانشجویان بوده است، اما متاسفانه تاكنون در دانشگاههای ما به كمیت بیشتر از كیفیت پرداخته شده است. هدف اصلی این پژوهش ارایه یك چارچوب نظری برای سنجش كیفیت آموزش رشته های مهندسی در دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه یك است. به همین منظور پرسشنامه 21 گویه ای محقق ساخته با استفاده از چارچوب نظری تحقیق و مصاحبه با دانشجویان بین 469 دانشجو كه به روش نمونه گیری خوشه ای انتخاب شده بودند، توزیع گردید. روایی پرسشنامه با نظر متخصصان، تحلیل گویه و تحلیل عاملی و پایایی آن با استفاده از آلفای كرانباخ به دست آمد و نتایج زیر حاصل شد.
با مرور تحقیقات پیشین و مصاحبه با دانشجویان چارچوب نظری برای انجام آزمونهای آماری لازم شكل گرفت. همچنین با استفاده از تحلیل عاملی چارچوب تحقیق شامل ابعاد شایستگی ها، نرم افزار، سختافزار، محتوا، حل مسأله. هر كدام به ترتیب با واریانس های 2590، 301، 422، 556 و 490 شكل گرفت.
تحلیل واریانس طرحهای تكراری با P<0.05 و F=127 نشان داد كه از نظر دانشجویان ابعاد به دست آمده در چارچوب با هم متفاوت هستند. به این نحو كه بعد سخت افزار بیشترین اهمیت و بعد شایستگی ها كمترین اهمیت را داشت. تحلیل واریانس یك طرفه تفاوت معناداری را بین نظر دانشجویان رشته های برق، شیمی و كشاورزی در مورد ابعاد چارچوب نشان نداد. آزمون خی دو با P<0.05 و مقدار 1018 نشان داد كه چارچوب به دست آمده برای سنجش كیفیت رشته های مهندسی بسیار مناسب می باشد.

عنوان محصول دانلودی: مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك را در ادامه مطلب ببینید
مقاله چارچوب نظري سنجش كيفيت آموزش رشته هاي مهندسي در دانشگاههاي آزاد اسلامي منطقه يك