آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران

آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران

… دانلود …

آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم دارويي (pharmaceutical sciences)

تعداد صفحات :10

زمینه و هدف: با توجه به افزایش روز افزون استفاده از دارو های گیاهی در ایران متاسفانه تحقیقات كافی در مورد آلودگی های این فراورده ها صورت نگرفته است. برای بیمارانی كه این داروها را استفاده كرده اند، به طور مكرر عوارض جانبی جدی گزارش شده است كه یكی از این عوارض مربوط به حضور فلزات سنگین سمی در این داروها بوده است. از جمله این فلزات می توان كادمیم، سرب و جیوه را نام برد. در این تحقیق میزان فلزات ذكر شده در قطره های گیاهی خوراكی موجود در بازار دارویی اندازه گیری می شود.روش ها: تعداد 10 قطره خوراكی گیاهی مختلف از بازار خریداری شد. حجم مشخصی از نمونه ها ابتدا توسط روش هضم مرطوب با اسید نیتریك هضم شدند و سپس محلول حاصل از هضم از نظر وجود این عناصر سمی مورد آزمایش قرار گرفتند. اندازه گیری سرب و كادمیوم توسط روش اسپكتروفتومتری جذب اتمی با شعله و جیوه توسط روش اسپكتروفتومتری جذب اتمی بدون شعله (بخار سرد) انجام شده است. یافته ها: مقادیر فلزات سرب، جیوه و كادمیم موجود در قطره های خوراكی مورد مطالعه متفاوت بود. حضور كادمیم و سرب در اكثر نمونه ها ولی حضور جیوه در 3 نمونه از 10 نمونه مورد تایید قرار گرفت. نتیجه گیری: مقادیر كادمیم، سرب و جیوه موجود در نمونه ها با معیارهای استاندارد مقایسه شدند كه میزان این عناصر در فراورده ها در مقایسه با استانداردهای جهانی قابل قبول بود ولی چون این فرآورده ها توسط بیماران استفاده می شوند كه به عوارض سمی حساس تر می باشند، بهتر است سعی شود كه از همین میزان كم آلودگی نیز اجتناب شود.

كلید واژه: سرب، جیوه، كادمیم، آلودگی، داروهای گیاهی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران وارد صفحه فروش فایل دانلودی آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

آلودگي سرب، جيوه و كادميم در داروهاي گياهي ايران