بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران

بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران

… دانلود …

بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران :

13.5 از پرسشنامه ها عودت داده شدند. سن روان پزشکان شرکت کننده، بین 35 تا 80 سال (میانگین سابقه کاری آنها 16.26±8.22) بود. از 12.5 درصد از آنها در طی مدت خدمت شان به علت بستری اجباری بیمارانشان شکایت شده بود و 51.3 درصد از آنها متون حقوق راجع به بیماران روانی را مطالعه کرده بودند و درصد بالایی از روانپزشکان از میزان آگاهی ضعیف تا متوسطی (بیش از 75 درصد) در مورد قوانین بستری اجباری بیماران روانی برخوردار بودند. نظر اکثر آنها این بود که در تصمیم گیری برای بستری اجباری بیماران روانی، روان پزشک یا ترکیبی از روان پزشک و پزشک قانونی باید دخالت داشته باشد. حدود 70 درصد از روان پزشکان قوانین موجود را بر طرف کننده نیازهای فعلی نمی دانستند. حدود 90 درصد از آنها گزارش کردند که بیماران روانی را بدون اخذ رضایت از آنها بستری می کنند. درصد بالایی از آنها نیز پایبندی محکمی به اخذ رضایت قیم قانونی برای بستری اجباری بیمار نداشتند و قوانین موجود را راهگشای مشکلات فعلی نمیدانستند و کشور را نیازمند تدوین قوانینی جدید در خصوص بستری اجباری بیماران روانی می دانستند. اکثر آنها پاسخ دادند که در بستری اجباری بیماران روانی نظرات خودشان را بر سایر مراجع مرتبط با بیمار ترجیح می دهند.استنتاج: تحلیل نتایج پژوهش نشان داد که عواقب کمبود آگاهی، در نحوه عملکرد اکثر روانپزشکان به چشم می خورد. این یافته ها حاکی از نقایص فراوان در قوانین موجود و عدم آموزش روانپزشکان کشور در این راستا می باشد و لازم است که اقدامات عاجلی در خصوص تدوین قوانین کامل تر و آموزش فراگیرتر روانپزشکان صورت پذیرد.

كلید واژه: روانپزشکان، آگاهی، نگرش، عملکرد، بستری اجباری، قوانین، بیماران روانی

اینک شما با جستجوی بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي ميزان آگاهي، نگرش، و عملکرد روانپزشکان در مورد بستري اجباري بيماران رواني و قوانين آن در سال 1385 در ايران