بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera)

بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera)

… دانلود …

بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera) :

سال انتشار : 1384

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي كشاورزي

تعداد صفحات : 14

این پژوهش به منظور دستیابی به روش مناسب جهت تولید قند مایع یا عسل از خرما و ضایعات آن انجام گرفته است. مهمترین فرآیند جهت نیل به این هدف حذف تركیبات رنگی و كدر شامل فلاونوئیدها، پكتین، پروتئین و غیره موجود در عصاره می باشد. جهت پكتین زدایی عصاره خرما از دو نوع آنزیم پكتیناز تجارتی (Rohapct,3XL) جهت حذف باقیمانده پكتین و سایر عوامل كدورت از دو روش شفاف سازی (مواد كمك شفاف كننده و اولترافیلتراسیون) و بالاخره جهت حذف رنگدانه های موجود در عصاره از دو روش رنگ بری (رزین و خاك رنگ بر) استفاده شد. در نهایت همه نمونه ها در اواپراتور تحت خلا در دمای 60-70 درجه سانتی گراد تا رسیدن به بریكس 80 تغلیظ شدند. در تمامی مراحل، شدت عبور نور در طول موج های 420 و 520 نانومتر به عنوان شاخصی از رنگ و شفافیت، همچنین درصد مواد جامد محلول اندازه گیری شد. نتایج اندازه گیری شدت عبور نور در طول موج 420 نانومتر موید عدم معنی دار بودن دو نوع آنزیم و دو روش شفاف سازی بر رنگ بود. هر دو روش رنگ بری تاثیر كاملا معنی داری بر رنگ داشتند. رنگ بری با خاك نتایج بهتری را نشان داد. بررسی شدت عبور نور در طول موج 520 نانومتر نیز همان نتایج را كه در مورد رنگ به دست آمد تایید نمود. با این تفاوت كه در این مورد دو روش شفاف سازی در حذف عوامل كدورت تفاوت آشكارتری با هم داشتند. اما این تفاوت معنی دار نبود. نتایج اندازه گیری بریكس نشان داد كه مهم ترین مرحله تاثیرگذار بر درصد مواد جامد محلول مرحله رنگ بری می باشد. رنگ بری با خاك، بریكس را به طور مشهودی افزایش داد. ارزیابی اثرات متقابل مبین معنی دار بودن اثرات متقابل شفافیت و رنگ بری بر رنگ و شفافیت و بریكس بر رنگ و شفافیت می باشد. اثرات متقابل آنزیم و شفاف سازی معنی دار نبود.

كلید واژه: خرما، شفاف سازی، پكتین زدایی، اولترافیلتراسیون، كمك شفاف كننده، رزین، خاك رنگ بر، رنگ بری

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

بررسي مكانيسم هاي مختلف شفاف سازي و رنگ بري عصاره خرما (Phoenix dactylifera)