بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378

بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378

… دانلود …

بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378 دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378 :

سال انتشار : 1381

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيض

تعداد صفحات : 7

سابقه و هدف: فلوئور یكی از آنیون های موجود در آب و خاك است كه تركیبات مختلف آن در طبیعت پراكنده است. فلوئور سیزدهمین ماده تركیبی جهان از لحاظ مقدار كل موجود در زمین می باشد لیكن مقدار آن در آب های مختلف متفاوت است. از آن جایی كه بیشترین نیاز بدن به فلوئور باید از طریق آب آشامیدنی تامین شود تعیین مقدار آن در آب های آشامیدنی از اهمیت بسزایی برخوردار است، لذا به منظور تعیین فلوئور منابع آب آشامیدنی كاشان، این تحقیق در سال های 78-1377 انجام گرفت.مواد و روش ها: پژوهش حاضر به روش توصیفی انجام گرفته است. از آن جایی كه هر منبع آب نیاز بخشی از جمعیت شهری یا روستایی را تامین می كند از تمامی منابع آب آشامیدنی شهرستان كاشان كه در حال بهره برداری بود، نمونه برداری شد. با توجه به تغییر فعلی میزان فلوئور در طول سال، در دو نوبت نمونه برداری تكرار گردید. نمونه در ظروف پلاستیكی به روش استاندارد برداشته و سریعا به آزمایشگاه بهداشت محیط دانشكده بهداشت ارسال گردید. آزمایشات میزان فلوئور آب مطابق روش های استاندارد انجام گرفت.یافته ها: از 201 نمونه در دو نوبت نمونه برداری شد. حداقل مقدار تعیین شده فلوئور 0.25 میلی گرم در لیتر و حداكثر 1.2 میلی گرم در لیتر بود. میانگین میزان فلوئور در مرحله اول فصل پرآب 0.65 میلی گرم در لیتر و میانگین در مرحله دوم فصل كم آب 0.64 میلی گرم در لیتر بود. همچنین میانگین فلوئور آب چاه های مورد آزمایش 0.7، چشمه ها 0.57، قنات 0.49 میلی گرم در لیتر بود. 50.6% منابع آب در حد استاندارد بودند. در مناطق دشت و هموار میزان فلوئور از وضعیت بهتر و مطلوب تری برخوردار بود.نتیجه گیری و توصیه ها: میزان فلوئور بعضی از منابع آب شرب شهرستان كاشان كمتر از استانداردهای جهانی است كه پیشنهاد می گردد در این مناطق فلوئور به زنجیره غذایی مردم اضافه گردد. به عنوان یك راه حل برای گروه آسیب پذیر كودكان دبستانی، اجرای طرح استفاده از دهان شویه ها در مدارس مناطق فوق توصیه می گردد.

كلید واژه: فلوئور، آب آشامیدنی

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378 وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي ميزان فلوئور منابع آب آشاميدني شهرستان كاشان در سال 1378