بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر

بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر

… دانلود …

بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند

تعداد صفحات :8

زمینه و هدف: بیماری عروق كرونر یكی از علل مهم مرگ و میر بیماران دیابتی است. یكی از عوامل خطر ابتلا به این بیماری، غیر طبیعی بودن سطح لیپیدهای سرم است. با توجه به شیوع بالای دیابت، مطالعه حاضر با هدف تعیین سطح لیپیدها و لیپوپروتئین های سرم در بیماران دیابتی و غیر دیابتی مبتلا به بیماری عروق كرونر انجام شد.روش بررسی: در این مطالعه مورد – شاهدی، 100 بیمار با بیماری عروق كرونری ثابت شده كه دیابت داشتند، به عنوان گروه مورد و 100 نفر با بیماری عروق كرونر كه دیابت نداشتند، به عنوان گروه شاهد مورد بررسی و مقایسه قرار گرفتند. اندازه گیری لیپیدهای سرم بعد از 12 ساعت در روز اول بستری انجام شد؛ اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از نرم افزار SPSS و آزمون t در سطح =0.05 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.یافته ها: میانگین سطح سرمی كلسترول (P=0.01) و تری گلیسیرید (P<0.001) در گروه تجربی، به طور معنی داری نسبت به گروه شاهد بالاتر بود ولی میانگین HDL و LDL تفاوت معنی داری را بین دو گروه نشان نداد. شیوع هیپركلسترولمی (Chol>200 mg/dl) و هیپرتری گلیسریدمی (TG>200 mg/dl) و HDL پایین (HDL<35 mg/dl) در گروه مورد بیشتر از گروه شاهد بود. LDL بالا در گروه شاهد بیشتر بود.نتیجه گیری: با توجه به شیوع بالای دیس لیپیدمی در بیماران دیابتی كه بیماری عروق كرونر نیز دارند، كنترل منظم و دقیق لیپیدهای سرم در این گروه از بیماران لازم و ضروری به نظر می رسد.

كلید واژه: دیابت، بیماری عروق كرونر، دیس لیپیدمی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي سطح ليپيدها و ليپوپروتيين هاي سرم در بيماران ديابتي و غير ديابتي مبتلا به بيماري عروق كرونر