بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان

بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان

… دانلود …

بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي گيلان

تعداد صفحات :6

پژوهش حاضر به منظور بررسی تاثیر پارتوگراف بر روی مرحله اول زایمان مادران مراجعه کننده به بخش زایمان بیمارستان آموزشی الزهرا انجام شده است. در این پژوهش نیمه تجربی تعداد نمونه ها 218 نفر بوده است. ابزار گردآوری اطلاعات پارتوگراف بود و در لیبر نمونه گیری صورت گرفت.
بحث و بررسی یافته ها نشان داده است که استفاده از پارتوگراف میزان سزارین را کاهش داده است. جهت بررسی ارتباط میزان سزارین در استفاده از پارتوگراف و بدون استفاده از آن از آزمون آماری کای دو استفاده گردید. نتیجه آزمون نشان داد که ارتباط معنی داری بین این دو متغیر وجود داشته است (P<0.05).
با استفاده از پارتوگراف میانگین طول مرحله اول زایمان در گروه تجربی 3.89±2.8 ساعت و در گروه شاهد 3.85±3.6 ساعت بوده است جهت مقایسه میانگین طول مرحله اول زایمان در دو گروه از آزمون تی استفاده گردید. نتیجه آزمون نشان داد که اختلاف معنی داری در دو گروه وجود ندارد.
بر اساس یافته های پژوهش پژوهشگر پیشنهاد می دهد از آنجایی که در استفاده از پارتوگراف میزان سزارین کاهش یافته است، لذا به مسئولین بیمارستان آموزشی الزهرا توصیه می شود که برای تمام مادران مراجعه کننده، از پارتوگراف استفاده شود.

كلید واژه: زایمان، سزارین، عوارض آبستنی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي تاثير استفاده از رسم پارتوگراف در مرحله اول زايمان