ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني

ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني

… دانلود …

ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني :

سال انتشار : 1382

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش در حيطه كودكان استثنايي

تعداد صفحات : 24

در این پژوهش به بررسی برخی ویژگی های کلی گفتار و زبان دانش آموزان کم توان ذهنی مدارس استثنایی شهر تهران در سال 1380 پرداخته ایم. 133 دانش آموز (66 پسر و 67 دختر) که در پایه های تحصیلی آمادگی مقدماتی، آمادگی تکمیلی، اول و دوم ابتدایی مشغول به تحصیل بوده و دارای طیف سن تقویمی 6.7 تا 13.6 سال بودند. این دانش آموزان با روش نمونه گیری چند مرحله ای از مدارس استثنایی شهر تهران انتخاب شدند. ابزار مورد استفاده در این تحقیق عبارت بود از «آزمون رشد زبان» که دارای 6 خرده آزمون اصلی (واژگانی و نحوی) و 3 خرده آزمون تکمیلی (تولیدی و شنیداری)، می باشد. با ترکیب نمرات 6 خرده آزمون اصلی، 6 نمره ترکیبی نیز به دست می آید. در این مطالعه برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از آزمون t، و آزمون ناپارامتری «یومان ویتنی» استفاده شد. نتایج به دست آمده از این مطالعه حاکی از این است که: 1- جنسیت دانش آموزان بر عملکرد گفتاری و زبانی آنها تاثیری ندارد، 2- سن تقویمی 13 سالگی، مقطع بروز تفاوت در عملکرد دانش آموزان در اکثریت مهارت های زبانی مورد مطالعه است، 3- پایه تحصیلی دوم، مقطع بروز تفاوت در عملکرد دانش آموزان در بیشتر مهارت های زبانی مورد مطالعه است، 4- عملکرد دانش آموزان مبتلا به نشانگان داون از عملکرد دانش آموزان غیر داونی، بطور معناداری پایین تر و ضعیفتر است، 5- بیشترین مشکل دانش آموزان در واژگان شفاهی و تقلید جمله بوده و کمترین مشکل ایشان در درک واژگانی (واژگان تصویری) است 6- دو زبانگی بر عملکرد آزمودنی ها در مهارتهای زبانی مورد مطالعه بی تاثیر است.

كلید واژه: گفتار، زبان، كم توان ذهنی

اینک شما با جستجوی عبارت ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
ويژگي هاي گفتار و زبان دانش آموزان كم توان ذهني