مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM

 مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM

… دانلود …

مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM :

مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در علوم غذایی و تغذیه از صفحه 59 تا 65 منتشر شده است.
نام: بررسی امکان تولید بیسکویت کم چرب با استفاده از امولسیفایر DATEM
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله امولسیفایر DATEM
مقاله بیسکویت
مقاله روش رویه پاسخ
مقاله کاهش چربی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حدائق هاله
جناب آقای / سرکار خانم: غیاثی طرزی بابک
جناب آقای / سرکار خانم: بصیری علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: خداخانی سارا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تغییر تدریجی رژیم غذایی جهت جلوگیری از افزایش وزن، تقاضا را برای مصرف محصولات کم کالری افزایش داده است. با توجه به ضریب کالری زایی بالای چربی، در این تحقیق امکان تولید بیسکویت رژیمی کم چرب (با کاهش چربی 50- 5 درصد) با استفاده از مقادیر مختلف امولسیفایر DATEM (0.42- 0.99 درصد وزنی آرد) بررسی و برخی ویژگی های کیفی آن با نمونه شاهد مقایسه گردیده است.
مواد و روش ها: پس از تهیه بیسکوئیت با فرمولاسیون های طراحی شده در مدل آماری روش رویه پاسخ، فاکتورهایی چون میزان چربی، ابعاد، وزن، دانسیته، بافت و ارزیابی حسی نمونه های بیسکوئیت جهت بررسی تاثیر استفاده از مقادیر مختلف امولسیفایر بر این موارد ارزیابی گردید.
یافته ها: نتایج آزمون های به عمل آمده، حاکی از آن بودند که با کاهش چربی در فرمولاسیون، وزن و ابعاد بیسکویت ها به طور معنی داری کاهش یافته و بافت بیسکویت نیز سخت تر می شود. ضخامت و دانسیته بیسکویت ها به طور معنی داری تحت تاثیر هر دو فاکتور کاهش چربی و افزودن DATEM قرار دارد. در این خصوص DATEM تا حد زیادی اثرات کاهش چربی را جبران می کند. بر اساس نتایج به دست آمده از آزمون ارزیابی حسی، نمونه بیسکویت با کاهش چربی 28 درصد و میزان DATEM 0.71 درصد (به نسبت وزنی آرد) بالاترین پذیرش را به دست آورد.
نتیجه گیری: بر اساس نتایج حاصل از این تحقیق، استفاده از امولسیفایر DATEM به عنوان بخشی از فرمولاسیون می تواند تا حدی بر برخی ویژگی های کیفی بیسکویت نظیر بافت، ضخامت، عرض، وزن و دانسیته اثرگذار باشد. با استفاده از مقادیر بهینه این امولسیفایر می توان بیسکویت کم چرب با ویژگی های کیفی قابل قبول تولید کرد که از نقطه نظر اقتصادی، سلامت مصرف کننده و کاهش کالری دریافتی مفید واقع شود.

با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM هدایت میشوید
مقاله بررسي امکان توليد بيسکويت کم چرب با استفاده از امولسيفاير DATEM