ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي)

ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي)

… دانلود …

ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي) دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي) :

سال انتشار : 1380

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم انساني الزهرا

تعداد صفحات : 27

در این مقاله به بحث و بررسی پیرامون تضامن قراردادی بین بدهكاران (تضامن منفی) و آثار آن پرداخته شده است. مقصود از تضامن قراردادی بین بدهكاران آن است كه چند نفر بدهكار جزء در برابر طلبكار تعهد می نمایند كه هر یك از آنها مدیون تمام بدهی بوده و طلبكار می‌تواند برای دریافت تمام دین به هر یك از آنها رجوع نماید. هم چنین در صورت عدم وصول طلب وی می‌تواند به سایر بدهكاران مجتمعاً یا منفردا رجوع نماید. صورت دیگر از تضامن، قراردادی تحت عنوان تضامن بین طلبكاران یا تضامن مثبت است كه به موجب آن چند نفر طلبكار جزء به موجب قراردادی فیمابین خود با بدهكار شرط می نمایند كه هر یك می‌تواند برای دریافت تمام طلب به بدهكار رجوع نماید. این نوع تضامن علیرغم سودمندی آن در حقوق ایران بر مبنای ضمان عقدی و تضامن قابل توجیه نیست زیرا تضامن با ذمه و پذیرش تعهد، ملازمه دارد و تضامن نوع اخیر (مثبت) بیشتر با وكالت در وصول قابل توجیه است و در عمل به ندرت اتفاق می افتد، لذا در این مقاله به بحث و بررسی پیرامون تضامن قرار داد منفی پرداخته می‌شود. تضامن قراردادی منفی بر سه ركن اساسی استوار است: 1- وحدت موضوع 2- تعدد رابطه 3- نمایندگی متقابل. كه هر یك از این اركان آثار خاص خود را دارد. تضامن قراردادی ناشی از اراده است و به موجب یك قرارداد یا شرط ضمن قرارداد به وجود می‌آید. تضامن قراردادی در حقوق ایران با توجّه به مقررات ماده 10 قانون مدنی قابل توجیه است. این مقاله در یك مقدمه و دو گفتار ارائه می‌شود.

كلید واژه: تضامن، تضامن منفی، تضامن مثبت، آثار تضامن، وحدت موضوع، تعدد رابطه، نمایندگی متقابل.

پژوهشگر گرامی فایل کامل ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل ماهيت، مباني و آثار تضامن بين بدهكاران (تضامن منفي) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.