عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381)

عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381)

… دانلود …

عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381) :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله پزشكي هرمزگان (MEDICAL JOURNAL OF HORMOZGAN UNIVERSITY)

تعداد صفحات :8

مقدمه: نارسایی احتقانی قلب وضعیت پاتوفیزیولوژیکی است که در آن اختلال در کارکرد قلب موجب می شود تا قلب نتواند خون لازم برای نیازهای متابولیک بدن را پمپ کند و یا تنها با افزایش غیرطبیعی فشار پایان دیاستولی قادر به انجام این وظیفه باشد. عواملی وجود دارند که باعث تسریع و تشدید این بیماری می شوند. هدف از این مطالعه، تعیین میزان شیوع عوامل تشدیدکننده نارسایی احتقانی قلب در بیماران بستری شده در بیمارستان فاطمیه شهر سمنان می باشد. روش کار: این مطالعه از نوع مقطعی (cross-sectional) است که بر روی کلیه بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلبی تشدید شده که از اردیبهشت 81 تا خرداد 82 در بخش قلب و عروق بیمارستان دانشگاهی فاطمیه سمنان بستری شده بودند، صورت گرفت. برای تمام بیماران پرسشنامه هایی حاوی اطلاعات دموگرافیک، نحوه مصرف دارو، رژیم غذایی قبل از بستری، یافته های بالینی و پاراکلینیک حین بستری و علت نهایی تشدید نارسایی قلبی (با تشخیص متخصص قلب) تکمیل گردید که نتایج با استفاده از روشهای توصیفی ارائه شده است. نتایج: 248 بیمار شامل 130 زن (52.4%) و 118 مرد (47.6%) مورد بررسی قرار گرفتند. شایع ترین علت تشدید نارسایی احتقانی قلب عدم رعایت رژیم غذایی و دارویی با میزان 66.1% به دست آمد. دومین علت شایع فشار خون کنترل نشده با 32.2% و سومین علت سندرم حاد کرونری با 23.4% بود. نتیجه گیری: به نظر می رسد آموزش صحیح درباره نحوه رعایت رژیم دارویی و غذایی به بیماران و خانواده های آنان در بسیاری از موارد از تشدید نارسایی قلبی و ایجاد مشکلات جدی برای بیماران و هزینه های بالای درمانی در کشور خواهد کاست.

كلید واژه: نارسایی قلبی، احتقانی، عوامل، سمنان

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381) وارد صفحه فروش فایل دانلودی عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381) شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

عوامل تشديدكننده نارسايي قلبي در بيماران بستري شده در بيمارستان فاطميه شهر سمنان (82-1381)