ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود

ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود

… دانلود …

ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود :

تعداد غلاف در بوته، عملكرد در هكتار، وزن صد دانه، درصد روغن و درصد پروتئین بودند. نتایج حاصل نشان داد كه سه صفت عملكرد دانه در هكتار، ارتفاع بوته و تعداد غلاف در بوته دچار كاهش قابل توجه ناشی از تنش گردیدند. ارزیابی ژنوتیها از نظر تحمل به خشكی توسط شش شاخص مختلف میانگین حسابی (MP)، میانگین هندسی (GMP)، میانگین هارمونیك (HARM)، تحمل به تنش (STI) حساسیت به تنش (SSI) و تحمل (TOL) صورت گرفت كه با توجه به وضعیت همبستگی آنها با عملكردهای دو شرایط تنش و غیر تنش، دو شاخص STI,GMP به عنوان بهترین شاخصها در جداسازی ژنوتیپ های متحمل انتخاب گردیدند. با استفاده از روش ترسیمی بای پلات بر روی 39 ژنوتیپ از گروههای زودرس كه شروع دروه پر شدن غلافهایشان مقارن با گرمترین زمان و بیشترین تبخیر بود و مقایسه مقادیر دو شاخص برتر GMP,STI برای هر ژنوتیپ و مشاهده وضع قرار گرفتن ژنوتیپها در بای پلات مذكور، هشت ژنوتیپ متحمل شامل Bonus, Kador, Uninon, Williams, Line23 S.R.F450 Hobbit, Line29 S.R.F450 Hobbit, M.4, L.17 شناسایی گردیدند.

كلید واژه: تنش خشكی، تحمل، سویا، شاخصهای تحمل

پژوهشگر گرامی فایل کامل ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل ارزيابي شاخص هاي تحمل به تنش خشكي در تعدادي از ژنوتيپهاي سويا در شرايط آبياري محدود دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.