ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز

ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز

… دانلود …

ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پايش

تعداد صفحات :8

با این كه غربالگری عمومی برای پوكی استخوان در زنان بعد از یائسگی توصیه نمی شود، توافق كلی در مورد این كه كدامیك از این زنان باید مورد سنجش تراكم استخوان قرار گیرند وجود ندارد. هدف از این مطالعه ایجاد یك وسیله بالینی ساده برای كمك به پزشكان جهت شناسایی این زنان بوده است. در این مطالعه با كمك بانك اطلاعاتی مركز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشكی تهران اطلاعات دموگرافیك و مشخصات تراكم سنجی استخوان زنان یائسه در نواحی لگن و مهره های L1 – L4 به همراه اطلاعاتی در خصوص عوامل خطر مطرح در پوكی استخوان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. متغیر اصلی مورد سنجش، وجود تراكم استخوانی مساوی یا كمتر از 5/2 انحراف معیار نسبت به بالغین جوان سالم بود. رگرسیون لجستیك و آنالیز ROC برای یافتن سادهترین الگوریتم برای شناسایی زنان در خطر مورد استفاده قرار گرفت. جمعیت مورد بررسی شامل 2151 زن یائسه از و 158 زن یائسه در مطالعه چند مركزی پوكی استخوان در شهر تهران بهعنوان گروه منتخب برای آزمون وسیله ابداعی بود. یك الگوریتم ساده بر اساس 4 عامل سن مساوی یا بالای 65 سال، وزن مساوی یا كمتر از 57 كیلوگرم، وزن مساوی یا بالاتر از 70 كیلوگرم و زمان گذشته از یائسگی مساوی یا بالای 10 سال با عنوان Iranian Osteoporosis Scoring System (IOSS)ساخته شد. حساسیت و ویژگی این وسیله در جمعیت 158 نفری زنان یائسه در مطالعه شهر تهران به ترتیب 7/61 درصد و 4/72 درصد در نمره مساوی یا بیش از 1 از IOSS بود. بنابراین با استفاده از IOSS می توان به انتخاب منطقی تر و كم هزینه تر زنان یائسه برای انجام تست تراكم استخوان اقدام نمود.

كلید واژه: استئوپروز، غربالگری، عوامل خطرزا

اینک شما با جستجوی ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز وارد صفحه فروش فایل دانلودی ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ايجاد يك سيستم ساده براي غربالگري استئوپوروز