بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق

بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق

… دانلود …

بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد

تعداد صفحات :8

چاقی از شایعترین و قدیمی ترین اختلالات متابولیكی است كه با ایندكس توده بدنی (BMI) بزرگتر از 30 تعریف میشود. چاقی به عنوان یك بیماری مزمن سبب ایجاد بسیاری از بیماریها و بعضی كانسرها میشود. فلوكستین یك داروی خوراكی ضدافسردگی با خاصیت مهاركنندگی باز جذب سروتونین است كه با اثر بر روی مركز اشتها باعث كاهش اشتها و كاهش وزن میگردد. این مطالعه از نوع توصیفی – تحلیلی و به روش Cross-Sectional انجام شده است. 201 بیمار چاق (113 زن و 88 مرد) مراجعه كننده به كلینیك غدد بیمارستان افشار یزد در این مطالعه شركت كردند. به بیماران برای مدت 2 ماه روزانه 40 میلی گرم فلوكستین تجویز گردید. متوسط كاهش وزن بیماران یك ماه بعد از مصرف فلوكستین 3.24 كیلوگرم و پس از 2 ماه از مصرف فلوكستین 6.67 كیلوگرم بود و یك ماه پس از قطع مصرف فلوكستین 0.71 كیلوگرم گاهش وزن داشتند. با توجه به اینكه اكثریت بیماران دارو را به راحتی تحمل كرده و دچار عارضه ای نشدند ونیز با توجه به اینكه كاهش وزن در اثر مصرف فلوكستین در كوتاه مدت محسوس میباشد بنابراین فلوكستین را میتوان به عنوان دارویی بی خطر برای درمان كوتاه مدت چاقی به كار برد.

كلید واژه: فلوكستین، چاقی، Body Mass Index) BMI )

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

بررسي تاثير فلوكستين بر كاهش وزن بيماران چاق