مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان

 مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان

… دانلود …

مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان :

مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در پژوهش نامه تاریخ از صفحه 129 تا 154 منتشر شده است.
نام: دلایل و چگونگی تصرف خوارزم توسط غزنویان
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خوارزم
مقاله گرگانج
مقاله ابوالعباس مامون
مقاله غزنویان
مقاله آل مامون
مقاله سلطان محمود
مقاله آلتون تاش

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مبین ابوالحسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
حکومت غزنویان در دوره پادشاهی سی و دو ساله سلطان محمود (421-387 ه/ 1030-997 م) با روحیه نظامی گری و توسعه طلبی، ضمن گسترش قلمروی ارضی از یکسو، و از طریق انجام فتوحات و کشورگشایی تحت عنوان غزوه و جهاد، از سوی دیگر، به غنایم و منافع مادی فراوانی دست یافت. این امر زمینه افزایش قدرت و شهرت و اعتبار این حکومت را فراهم آورد و آن را به وسیع ترین امپراتوری شرق قلمروی خلافت اسلامی مبدل ساخت.
یکی از نواحی مهم در سرحدات خراسان بزرگ که زمینه توسعه قلمرو و ثروت را برای غزنویان و به خصوص سلطان محمود غزنوی مهیا نمود، ولایت ثروتمند و پرمنفعت خوارزم بود که در این زمان در دست یكی از افراد خاندان آل مامون قرار داشت. این ناحیه با استفاده از موقعیت و در فرصت مناسب توسط قوای نظامی در سال 408 ه/ 1017 م به تصرف دولت غزنوی درآمد.
از آن جایی كه تصرف ولایت خوارزم یكی از مهمترین رویدادهای سالهای میانه پادشاهی سلطان محمود محسوب می شود، مقاله حاضر بر اساس منابع اصلی آن دوره، به بررسی دلایل سیاسی و اقتصادی محمود از این اقدام و چگونگی تهیه مقدمات برای انجام این کار و نحوه ضمیمه نمودن ولایت خوارزم به حکومت غزنوی و نتایج آن می پردازد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله دلايل و چگونگي تصرف خوارزم توسط غزنويان