مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا

 مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا

… دانلود …

مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا :

مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در پژوهش های علوم و فنون دریایی از صفحه 25 تا 36 منتشر شده است.
نام: مطالعه کمی و کیفی پساب کارخانه کاوه سودای مراغه جهت پرورش آرتمیا
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پساب کارخانه پرورش
مقاله Artemia urmiana
مقاله Artemia parthenogenetica

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قره باغی مرضیه
جناب آقای / سرکار خانم: ساداتی پور سیدمحمدتقی
جناب آقای / سرکار خانم: غفوریان حسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از انجام این پروژه بررسی کمی وکیفی پساب کارخانه کاوه سودا جهت پرورش آرتمیا به منظور استفاده بهینه از پساب کارخانه است. کارخانه کاوه سودای مراغه که در موقعیت جغرافیایی طول شرقی و عرض شمالی واقع شده است، و سدیم کربنات سبک و سنگین تولید می کند. پساب این کارخانه که حدود 25 میلیون متر مکعب در سال بوده و در استخرهای خاکی ذخیره می گردد، شور بوده و از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی با آب دریاچه ارومیه شباهت دارد. پساب ها ابتدا از نظر دما، شوری، کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، نیترات، سولفات، فسفات، کلراید، آمونیاک، سیلیس، نیکل، آهن، روی، کروم، کادمیم، سرب، BOD، DO، TDS، EC، pH، TCC، FCC،COD مورد سنجش قرار گرفتند. پرورش دو گونه Artemia urmiana و Artemia parthenogenetica در آب دو استخر 7 و 10 تحت شرایط استاندارد آزمایشگاهی در 17 تیمار شامل: پساب خالص استخرها و همچنین به صورت مخلوط و همچنین پس از ترکیب با نسبت های مختلف از پساب و آب رودخانه و آب دریاچه ارومیه با غذادهی و بدون غذادهی انجام گرفت. کلیه آرتمیاها در آب خالص پساب ها در طی 2-3 روز تلف شدند، ولی در مخلوط 50 درصد پساب همراه با 50 درصد آب رودخانه، میزان بقای Artemia parthenogenetical 40 درصد بود که فقط 10 درصد کمتر از میزان آن در آب 80 گرم در لیتر دریاچه ارومیه می باشد. پرورش گونه های آرتمیا در مخلوط آب رودخانه و پساب هر کدام به نسبت 50 درصد تا زمان رسیدن به بلوغ جنسی و تولید نسل اول و رسیدن آنها تا مرحله ی بلوغ ادامه یافت. شدت تلفات لاروهای تولید شده در آب های ترکیبی کمتر از میزان آن در والدین بود. تلفات Artemia urmiana در کلیه تیمارها به مراتب بیشتر از Artemia parthenogenetica بود، لذا گونه مزبور (A.urmiana) برای پرورش در پساب كارخانه گونه مناسبی نمی باشد. عوامل بازدارنده احتمالی قوی در آب خالص استخرها بر رشد و تولیدمثل آرتمیا غلظت خیلی بالای کلسیم، TH ,TDS، نیکل، سیلیس، آمو نیاک و نیترات تعیین گردید.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مطالعه کمي و کيفي پساب کارخانه کاوه سوداي مراغه جهت پرورش آرتميا