تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد)

تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد)

… دانلود …

تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بين المللي معماري، شهرسازي، عمران، هنر و محيط زيست؛ افق هاي آينده، نگاه به گذشته

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

بشر پس از انقلاب صنعتی بیشتر از هر زمانی به مصرف انرژی به خصوص سوخت های فسیلی روی آورد. استفاده ی فراوان از این منابع انرژی با وجود فراهم آوردن شرایط راحتی و آسایش برای زندگی انسان، آلودگی و تخریب محیطزیست را به همراه دارد. از این رو نگرانی های زیست محیطی در سال 1970 باعث شد که مفهوم جدیدی با عنوان پایداری در همه ی علوم و صنعت شکل بگیرد. بخش ساختمان نیز به عنوان مهم ترین مصرف کننده ی انرژی نیاز به پیروی از قوانین پایداری دارد. یکی از اصول معماری پایداراقتصاد منابع است، استراتژی در رابطه با این اصل، حفاظت از انرژی است. یکی از روش های حفاظت از انرژی کاهش مصرف سوخت های فسیلی است. طراحی مسکن پایدار یک مفهوم چندوجهی است که بهره وری انرژی یکی از مهم ترین وجه های آن است. ساختمان حیاط دار یک روش معمارانه در توسعه ی پایدار است و به عنوان تکنیک معماری غیرفعال خورشیدی در اقلیم گرم وخشک به منظور حفظ آسایش حرارتی درون ساختمان و کاهش مصرف انرژی ساختمان توصیه می شود. در واقع حیاط یکی از عناصر مهم معماری است که بر روی نور، تابش و میزان سرمایش و گرمایش ساختمان و در نتیجه بر روی میزان مصرف انرژی موثر است. شهر یزد در کشور ایران در اقلیم گرم وخشک واقع گردیده و فرم خانه های حیاط دار در آن به کار گرفته شده است که مصرف انرژی ساختمان را کاهش می دهد.

اینک شما با جستجوی عبارت تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
تاثير پايداري در معماري بر مصرف انرژي ساختمان در اقليم گرم وخشک (نمونه ي موردي خانه هاي حياط دار شهر يزد)