مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين

 مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين

… دانلود …

مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين :

مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در دانش زیستی ایران از صفحه 63 تا 68 منتشر شده است.
نام: تغییرات محتوای آرژینین در مرحله جوانه زنی دانه های سویا رقم پرشینگ تحت تاثیر شوری و ژیبرلین
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آرژینین
مقاله پلی اتیلن گلیکول
مقاله جوانه زنی
مقاله ژیبرلین
مقاله سویا
مقاله شوری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مبرا شهناز
جناب آقای / سرکار خانم: ساطعی آرین
جناب آقای / سرکار خانم: قربانلی مه لقا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در پژوهش حاضر، تاثیرات تنش شوری ناشی از کلرورسدیم 50 میلی مولار و تنش اسمزی ناشی از محلول پلی اتیلن گلیکول6000 هم فشار با آن با غلظت 64 گرم بر لیتر با و یا بدون اسید ژیبرلیک (GA3، 10 میکروگرم بر لیتر) در حین رویش دانه های سویا رقم پرشینگ(Glycine max L.cv.pershing) مورد بررسی قرار گرفته است. دانه ها در طی یک دوره زمانی 48 ساعته با محلول فوق، محلول ژیبرلین و یا آب مقطر به عنوان شاهد آبیاری شدند و در پایان هر 8 ساعت، درصد جوانه زنی یا محتوای آرژینین، مورد اندازه گیری قرار گرفت. بر اساس نتایج حاصل، تیمارهای نمکی و پلی اتیلن گلیکول، قادر به ایجاد تاخیر در جوانه زنی دانه ها هستند و ژیبرلین این تاخیر را جبران می نماید. به نظر می رسد تیمار نمکی به ویژه با ایجاد تاخیر در افزایش محتوای آرژینین، موجب تاخیر در جوانه زنی است. افزایش محتوای آرژینین در تنش نمکی به طور احتمالی مکانیسم های مهم مقابله با تنش های مزبور در حین رویش دانه هستند. ژیبرلین به تنهایی و یا توام با تنش های به کار رفته در این پژوهش باعث حفظ و یا افزایش محتوای ترکیبات مورد سنجش بوده است. پاسخ مقاطع زمانی مختلف به ویژه مراحل جوانه زنی مطلق و رشد در طی 48 ساعت با تیمارهای مورد استفاده، مشابه نیست.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله تغييرات محتواي آرژينين در مرحله جوانه زني دانه هاي سويا رقم پرشينگ تحت تاثير شوري و ژيبرلين