مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي

 مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي

… دانلود …

مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي :

مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1388 در پژوهشنامه تربیتی از صفحه 61 تا 93 منتشر شده است.
نام: انعطاف پذیری از دیدگاه روان شناسی تحولی
این مقاله دارای 33 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله انعطاف پذیری
مقاله روان شناسی تحولی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خشوعی مهدیه سادات

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زندگی همیشه مطابق با انتظارات ما پیش نمی رود، در خانواده، محیط کار و در همسایگی خود با مشکلاتی مواجه می شویم، روابط پایان می پذیرد، فرزندانمان خانه را ترک می کنند، شغلمان را از دست می دهیم، بیمار می شویم و بالاخره گاهی مرگ، افرادی که دوستشان داریم را از ما می گیرد، اما با این وجود، اکثر ما انسان ها خودمان را با این تغییرات سازگار می کنیم. به نظر می رسد این سازگاری نشانه وجود انعطاف پذیری در ما باشد. انعطاف پذیری که امروزه جایگاه ویژه ای در بین آسیب شناسان تحولی یافته است، به عنوان فرایندی پویا تعریف می شود که باعث ایجاد سازگاری یا انطباق مثبت در شرایط ناگوار یا تروماتیک می شود. انعطاف پذیری ساختاری است چند بُعدی که در تحول آن عوامل ژنتیکی (مانند هوش) و محیطی (مانند پایگاه اجتماعی-اقتصادی خانواده) متعددی نقش دارند. در واقع افراد انعطاف پذیر با داشتن ویژگی های شخصی (مانند خودکار آمدی و شادمانی) و اجتماعی (مانند والدین صمیمی و وجود بزرگسالانی خارج از خانواده که علاقمند به ارتقا رفاه کودک هستند) نه تنها از مهارت های بین فردی خوبی برخوردار هستند، بلکه کنترل بیشتری در زنـدگی داشته و فـعالانه به برنامه ریزی برای غلبه بر حوادث می پردازند.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله انعطاف پذيري از ديدگاه روان شناسي تحولي