مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها

 مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها

… دانلود …

مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها :

مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در كومش از صفحه 255 تا 262 منتشر شده است.
نام: بررسی اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمینه مصرف روغن ها و چربی ها
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله روغن ها
مقاله چربی ها
مقاله مداخله
مقاله وضعیت مصرف

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كریمی بتول
جناب آقای / سرکار خانم: قربانی راهب
جناب آقای / سرکار خانم: حقیقی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: ایراجیان غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حبیبیان حسین
جناب آقای / سرکار خانم: صیادجو سكینه
جناب آقای / سرکار خانم: قضوی سهیلا
جناب آقای / سرکار خانم: كمال شهین
جناب آقای / سرکار خانم: كلاهدوز ماشااله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: مطالعه رفتار خانوارها در زمینه مصرف روغن ها و چربی ها، در پیش بینی وضعیت سلامت جامعه از جایگاه مهمی برخوردار است. هدف این مطالعه بررسی اثر اموزش بر رفتار زنان خانوارهای تحت پوشش مراکز بهداشتی درمانی تدین و فامیلی شهر سمنان در زمینه مصرف روغن ها و چربی ها بوده است.
مواد و روش ها: در این مطالعه مداخله ای از نوع قبل و بعد، به ترتیب قبل و بعد از مداخله 253 و 255 خانوار با روش تصادفی خوشه ای انتخاب و اطلاعات با استفاده از پرسش نامه جمع اوری گردید. فعالیت های مربوط به مداخله شامل سخنرانی، نصب تراکت، توزیع پمفلت و چاپ مطالب اموزشی در روزنامه محلی بوده است.
یافته ها: روغن جامد نباتی اولویت اول روغن مصرفی اکثریت خانوارها به ترتیب قبل و بعد از مداخله برای پخت غذاهای غیر سرخ کردنی، 564 درصد و 368 درصد و برای غذاهای سرخ کردنی 608 درصد و 327 درصد، بوده است. بعد از آموزش، استفاده از روغن مایع معمولی و نیز روغن مخصوص سرخ کردنی برای تهیه غذاهای غیر سرخ کردنی و سرخ کردنی افزایش نشان داده است(p<0.001) . بعد از مداخله، درصد خانوارهایی که هنگام تمیز کردن گوشت، چربی مرئی آنرا همیشه حذف نموده از 52 درصد به 625 درصد افزایش پیدا کرد(p<0.01) . بعلاوه، بعد از مداخله بردرصد افراد معتقد به مضر بودن روغن جامد نباتی افزوده شده است(p<0.028) .
نتیجه گیری: نتایج این مطالعه نشان داد که مداخله آموزشی می تواند در افزایش دانش و اصلاح رفتار خانوارها در زمینه مصرف روغن ها و چربی ها موثر واقع شود. لذا اجرا و استمرار این برنامه ها باید مورد توجه سیستم بهداشتی باشد.

با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله بررسي اثر آموزش بر رفتار زنان خانوار در زمينه مصرف روغن ها و چربي ها