مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش

 مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش

… دانلود …

مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش :

مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در آذر و دی 1389 در علوم و تكنولوژی پلیمر (فارسی) از صفحه 371 تا 378 منتشر شده است.
نام: روشی ساده و موثر برای بهبود خواص مکانیکی داربست های کلاژنی به کمک پرتودهی با فرابنفش
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مهندسی بافت
مقاله داربست کلاژنی
مقاله پرتودهی UV
مقاله شبکه ای کردن فیزیکی
مقاله خواص مکانیکی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
کلاژن جزء عمده پروتئینی بافت های غضروف، استخوان، پوست و بافت هم بند و نیز بخش عمده ماتریس خارج سلولی است. کلاژن نوع I ساختار پیچیده ای دارد، بدین ترتیب که از سه زنجیر پلی پپتیدی تشکیل شده است که به دور هم پیچیده شده اند و ساختار مارپیچ میله ای شکلی را می سازند. کلاژن زیست ماده مهمی در بسیاری از کاربردهای مهندسی بافت به شمار می رود و می تواند به شکل های مختلفی مانند ژل، فیلم، اسفنج و فیبر ساخته شود. از این پلیمر به دلیل خواص ایمنی زایی کم و ارتقای رشد سلولی، به طور معمول به عنوان داربست برای مهندسی بافت استفاده می شود. متاسفانه، خواص مکانیکی ضعیف و سرعت تخریب زیاد داربست های کلاژنی منجر به ناپایداری آن می شود و کارکردن با آن را مشکل می سازد. با ایجاد اتصالات عرضی در کلاژن، پایداری ساختاری و سرعت تخریب آن را می توان با توجه به نیازهای مربوط تنظیم کرد. استحکام، سرعت جذب و زیست سازگاری زیست مواد کلاژنی بسیار متاثر از روش و مقدار شبکه ای کردن آنهاست. در این مطالعه، اثر پرتودهیUV بر داربست های کلاژنی بررسی شد. داربست های کلاژنی با روش خشکاندن انجمادی در دمای انجماد-80°C ساخته شدند، سپس در معرض پرتودهی UV قرار گرفتند. اندازه تخلخل میانگین داربست ها با استفاده از تصاویر میکروسکوپ الکترون پویشی1451 ±9852 به دست آمد. داربست هایی که برای 15 min به کمک UV در 254 nm پرتودهی شدند، بیشترین استحکام کرنشی (098%±1737)، مدول یانگ (015 MPa±167) و بیشینه بار (238 cN±2447) را داشتند. از آن جا که شکست جزیی ساختار کلاژن طبیعی بر چسبندگی، مهاجرت و تکثیر سلول ها روی داربست اثر می گذارد، زنجیر های کلاژن با روش رنگ نگاری SDS-Page بررسی شدند که در نهایت، پس از پرتودهی زنجیر تخریب شده ای مشاهده نشد. در این مطالعه، پرتودهی UV به عنوان روشی سریع، آسان و قابل کنترل برای افزایش استحکام مکانیکی داربست های کلاژنی، بدون اثر تخریبی روی آنها معرفی شد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله روشي ساده و موثر براي بهبود خواص مکانيکي داربست هاي کلاژني به کمک پرتودهي با فرابنفش