گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر

گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر

… دانلود …

گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر :

گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر

«مقدمه»

در این گزارش نامه کارآموزی ما سعی داریم مختصر و مفید در باره موارد ذیل بحث کنیم:

1-در باره ی خود صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر و اینکه طریقه ی ساخت و بهره برداری و بکارگیری از هواپیمای فجر 3 چگونه است و تا حدودی خود را با این مسئله آشنا سازیم.

2-قسمت دوم این به نقشه های ویراش شده و از 0 تعیین شده و در مورد یک دستگاه بنام (Hover Craft) می باشند که بوسیله ی اینجانب تدوین گردیده که مدت زیادی از طول دوره ی کارآموزی با این نقشه ها کار کرده ام.

پس در شروع ابتدا قسمت اول یعنی در مورد خود هواپیمای فجر 3 سخنانی به میان می آوریم و پس می توانیم در قسمت دوم نقشه هایی را در مورد
ی Hover Craft ببینیم.

هواپیمای فجر 3

صنعت هوایی فجر که در کیلومتر 5 جاده ی مخصوص تهران – کرج واقع شده است تحت نظر وزارت دفاع و برای پشتیبانی از نیروهای مسلح به ساخت هواپیماهای تمام کامپوزیتی فعالیت می کند.

با توجه به اینکه ساخت یک هواپیما از صفر تا 100 که از طریق کشورهای خارحی وارد ایران شده است و در ایران با نظارت مهندسین کشورهای خارجی به تأیید رسیده و مونتاژ گردد به صرفه نبوده و گران تمام می شود و مقرون به صرفه نیست.

بخش تکنولوژی و تولید:

واحد تکنولوژی در اصل دربرگیرنده و هماهنگ کننده ی تمام واحدهای نام برده شده است که از مدیریت و طراحی تا ساخت را با همدیگر هماهنگ کرده و می تواند به عنوان یک سیستم حیاتی برای یک مجموعه کار و فعالیت کند.

بخش کنترل کیفیت: بخش کنترل و کیفیت نیز با کنترل و نظارت به عملیاتی که برای تولید قطعات، از قبیل پوسته (بدنه) و … صورت می گیرد و می تواند کیفیت سطح و جنس مواد و … را مورد بررسی قرار داده و به عالی ترین درجه کیفیت و برهترین و به صرفه ترین حد ممکن برساند.

مراحل ساخت قطعات هواپیما.

قالب مورد نظر را طبق مراحل بالا آماده می کنیم و در اتاقی به نام کلین روم (اتاق تمیز) Clean room قرار داده و با مواد جداکننده ای روی قالب می زنیم به نام رلیز فیلم. و طبق نقشه لایه ها را برش داده و هرکدام را به صورت مجزا آماده می کنیم. به طور مثال برای تهیه یک شیت 4 میلی متری به مواد زیر برای ساخت نیازمندیم.

1-مواد جداکننده ی واکس و فیلم

2-تعداد لایه های گلس به شماره ی 92125 که طبق کاتالوگ موجود می باشد ما احتیاج به 11 لایه از این نمونه داریم

3-مواد رزین و هاردنر، میکس شده (مخلوط شده)

پژوهشگر گرامی فایل کامل گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل گزارش کارآموزی صنعت هوایی و مواد ترکیبی فجر دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.