رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی

رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی

… دانلود …

رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی دارای 82 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی :

رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی

تاریخچه مفهوم نابهجاری . همچون سایر مفاهیم مربوط به پدیده های انسانی یک مسیر منطقی و هموار را پشت سر نگذاشته است ، بلکه طی قرن های متمادی دستخوش فراز و نشیب های فروان بوده است .

تعاریف نسبتا ابتدائی تبیین های جسمانی که در آرا ء نخستین یونانیان در مورد هستیری مشهور بود و یا همسان دانستن بیماران روانی با حیوانات ، به تدریج جای خود را به رویکردهای پیچیده تر داد. با توسعه طب نوین ، بسیاری از پزشکان پذیرای این اندیشه شدند که با ید در مورد آسیب شناسی و درمان پریشانی های روانی به مثابه بیماری های جسمانی برخود کرد (سارافیو 1990 )

نظریه پردازانی چون گالن با ارائه اندیشه های تازه درمورد علل روانشناختی ” نابهنجاری ها ” شکل گیری و گسترش مستمر یزم مداخلات در مانی شارکو همگی زمینه محکمی را برای استقرار تبیین های روان شناختی نوین فراهم ساخت . سرانجام فضا برای ظهور نظریه پردازی های نوین مهیا شد و نظام روان تحلیلی زیگموند فروید حاکمیت یافت .

موقعیت های فشارزای زندگی همواره میتواند بر میزان توانایی افراد در کنار آمدن با شرایط گوناگون موثر باشد و تداوم شرایط دشوار ، به نوبه خود ، موجب بروز یا تشدید نابسامانی های ، جسمانی و روانی می شود . در چنین فضایی انسان ناگریز است تا برای مقابله با پیامدهای ناشی از فشارهای زندگی به جستجوی راه کارهای موثرتری باشد . از این رو وجود سبک خاص شناختی یا کسب صفاتی که بتواند شدت عوامل فشارزای زندگی را کاهش دهند ، اهمیت ویژه ای می یابد ( شفر ، مارتین ترجمه بلوچه 1375 ).

از سوی دیگر با توجه به وقایعی که در چند سال اخیر در کشور ما رخ داده است از قبیل جنگ ، زلزله های متعدد ( ایران جرء ده کشور حادثه خیز جهان است ) و عواملی نظیر فقر ، طلاق ، اعتیاد و عوامل دیگر رقم کودکان و نوجوانان نیازمند به اقامت در سازمانهای حمایتی نظیر اماکن شبه خانواده بهزیستی ( مراکز شبه خانواده مراکزی هستند که از کودکان و نوجوانانی که به دلایلی بدونه سرپرست مانده اند یا اینکه از سرپرست مناسب محروم شده اند نگهداری میکنند ) را در جامعه ما بالا برده است .

رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی
فهرست:

فصل اول : كلیات تحقیق 5

مقدمه 6

بیان مساله 6

فرضیه های تحقیق 10

ضرورت و اهداف پژوهش 10

تعاریف مفاهیم واژگان 12

فصل دوم : پیشینه و ادبیات تحقیق 14

مقدمه 15

تعریف سخت رویی 16

فلسفه وجودی 19

مطالعات نظری 23

تعریف نا امیدی 32

زمینه نا امیدی در دوران كودكی و جنینی 36

شبه خانواده 39

پژوهشهای مربوطه 40

فصل سوم : تعیین روش تحقیق 45

طرح پژوهش 46

جامعه و نمونه پژوهش 46

روش نمونه گیری 47

ابزار های اندازه گیری 48

شیوه اجرا 49

تجزیه و تحلیل داده ها 50

فصل چهارم : یافته ها و تجزیه و تحلیل ها 51

فصل پتجم : بحث و نتیجه گیری 82

خلاصه ، بحث و نتیجه گیری 83

محدودیتها و تنگنا های پژوهش 84

پیشنهادات 85

منابع

اینک شما با جستجوی رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی وارد صفحه فروش فایل دانلودی رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

رابطه بین سخت رویی و ناامیدی بین دانشجویان رشته كشاورزی و روانشناسی