مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط

مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط

… دانلود …

مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس سالانه پژوهش هاي معماري، شهرسازي و مديريت شهري

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

این پژوهش با هدف بررسی عوامل فیزیکی محیط و شناخت عناصر محیطی تأثیرگذار بر فرایند ادراک و شناخت دانشجویان رشته معماری در محیط یادگیری این رشته به معرفی مؤلفه هایی کیفی برای طراحی این نوع فضاها پرداخته است. فضاهای آموزشی به خصوص در مقاطع تحصیلی بالاتر همچون دانشگاه، با در برداشتن مؤلفه های انسانی و غیرانسانی، زمینه ای برای بروز رفتارهای گوناگون چه به صورت فردی و چه اجتماعی به گونه تاثیر متقابل مابین افراد خواهند بود. با مطالعه و بررسی پتانسیل های موجود در محیط در جهت پیشبرد این نوع ساختارها، تاثیرات رفتاری فوق الذکر و سازماندهی عوامل فیزیکی محیط در کالبد فضاهای آموزشی می توان گام های موثری برداشت. بنابراین با نگاهی به روان شناسی محیط و تأمل بر اینکه محیط در رشد و پیشرفت فرد از راه های مختلف تأثیر گذار است و نوع عادات و مهارت هایی که فرد کسب می کند مربوط به شرایط و اوضاع و احوال محیطی است که او در آن زندگی می کند، درمی یابیم که وضعیت زندگی اجتماعی فرد نیز تابع محیط است و تجربه هرفرد در زندگی محصول تأثیر متقابل میان آن فرد و محیط اوست. بنابراین محیط با ایجاد فرصت و تحریک و تشویق فرد، در فرایند ادراکی و شناخت او تأثیر می گذارد. در این مطالعه با تأکید بر عوامل اجتماعی و فیزیکی فضاها و نقش ادراک و شناخت از محیط به بررسی مؤلفه های سازنده فضاهای آموزشی در رشته معماری پرداخته شده است.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مطالعه و ارزيابي تأثير محيط يادگيري آموزش رشته معماري برفرآيند ادراک و شناخت با رويکرد روان شناسي محيط