تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر)

تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر)

… دانلود …

تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي علوم جغرافيايي

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

حاشیه نشینی از جمله مسائلی است که شهرها با آن روبرو می باشند. نابرابری در توزیع امکانات و فرصت ها از عوامل موثر در شکل گیری چنین سکونتگاه هایی است. عوامل جاذبه و دافعه متعدد اقتصادی و اجتماعی می توانند روند حاشیه گزینی را تسریع نمایند. گروه های جمعیتی که در این مناطق سکونت دارند، به طور عمده متشکل از افرادی است که به دلایل اقتصادی و از جمله کمی درآمد ناچارند سکونت در در این محلات هستند. این افراد شامل جمعیت مهاجر از روستاها و شهرهای مجاور و همچنین گروه های از شهرنشینان هستند که به دلایل گرانی زمین ناچار به سکونت در این محلات شده اند. محله موسی بن جعفر در شمال غربی شهر بیرجند قرار گرفته است. این محله جمعیتی حدود 6000 نفر را در خود جای داده است. در این پژوهش، 100 خانوار به عنوان نمونه تحقیق انتخاب شدند. یافته ها نشان دهنده آن است که با وجود مدت زمان طولانی سکونت جمعیت در این بخش از شهر، ارائه عمده خدمات شهری مربوط به چندساله اخیر است. البته تخصیص امکانات زیربنایی نظیر اتصال به شبکه گازشهری، آب اشامیدنی بهداشتی، برق، اتصال به شبکه دفع آب های سطحی و فاضلاب تا حد زیادی مشکلات مردم را برطرف ساخته است اما کمبود فضاهای آموزشی- فرهنگی، بهداشتی- درمانی و رفاهی به طور چشمگیر در این محله قابل مشاهده است.

اینک شما با جستجوی عبارت تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
تحليل ويژگي هاي کالبدي سکونتگاه هاي حاشيه شهر بيرجند (مطالعه موردي محله موسي بن جعفر)