مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي

مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي

… دانلود …

مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : هفتمين کنفرانس ملي مهندسي برق و الکترونيک ايران

تعداد صفحات : 4

چکیده مقاله:

در این پژوهش، ابتدا نانوفریت کبالت روی( 4O2Fe0.5Zn0.5Co ) به روش همرسوبی شیمیایی تهیه و سپس ساختار و مورفولوژی نانوذرات با روشهای پراش پرتو ایکس ( XRD ) و میکروسکوپ الکترونی عبوری ( TEM ) مشخصه یابی شد. نتایج حاصل ازXRD تشکیل فاز اصلی نانوفریتهای اسپینلی بدون مشاهده فاز فرعی را نشان میدهد. تصویر TEM نیز تشکیل نانوذرات مورد نظر در ابعاد میانگین nm 42 با توزیع اندازه مطلوب را تأیید میکند. تحلیل نتایج اندازهگیری مغناطش نمونه با استفاده از مغناطومتر نمونه مرتعش ( VSM )در حضور میدانهای خارجی تا kOe 01 ، نشان میدهند که نمونه دارای رفتار شبه سوپرپارامغناطیسی با میدان واگردان Oe 01/9 و مغناطش ماندهemu/gr 1/38 است. مقاومت ویژه الکتریکی به روش دو سوزنی در بازه دمای اتاق تا 411 درجه سانتیگراد اندازهگیری و نتیجه شد که با افزایش دما بطور نمایی کاهش مییابد. این نتایج استفاده از نانوفریت موردتحقیق را در کاربردهای هسته سیم پیچ پیشنهاد میکند.

اینک شما با جستجوی عبارت مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مطالعه خواص مغناطيسي و الکتريکي نانوذرات فريت کبالت روي