تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي

تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي

… دانلود …

تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي :

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي پژوهش هاي کاربردي در جغرافيا و گردشگري

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

هدف این مقاله بررسی عملکرد شهرهای میانی خوی، بوکان،مهاباد و میاندواب در توسعه فضایی استان آذربایجان غربی و روش تحقیق « توصیفی-تحلیلی » است. برای بررسی نقش شهرها از روش ها و مدل های کمی استفاده شده است. مدل های جمعیتی نشان می دهند که شهرهای خوی، بوکان،مهاباد و میاندواب از توان کشش پذیری جمعیتی برخوردار بوده و بدون در نظر گرفتن آنها در شبکه شهری استان، عدم تعادل بیشتر می شود. مدل اقتصادی حکایت از آن دارد که خوی نقش خدماتی داشته و در بخش کشاورزی در دوره 1385 رشد پایین و در 1390 جزو فعالیت های پایه ای آن محسوب می شود و در بخش صنعت از رشد پایینی نسبت به دیگر بخش ها قرار دارد. شهر بوکان در بخش کشاورزی و صنعت رشد بالایی نسبت به بخش خدمات داشته و کشاورزی و صنعت جزو فعالیت های پایه ای آن محسوب می شود. بخش کشاورزی جزو فعالیت های پایه ای شهر مهاباد می باشد و بخش صنعت و خدمات جزو فعالیت های غیر پایه ای این شهر می باشد. مدل اقتصادی حکایت از آن دارد که شهر میاندواب نقش خدماتی داشته و بخش صنعت و کشاورزی جزو فعالیت های غیرپایه ای آن محسوب می شود. هم چنین شهرهای خوی،بوکان،مهاباد و میاندواب به ترتیب در سطح استان از لحاظ شاخص های اقتصادی (اشتغال) در رتبه دوم،سوم،چهارم و پنجم بعد از مادر شهر ارومیه قرار دارد. لذا این شهرها با توجه به نقاط قوت و فرصت های مناسب و تمایل شبکه شهری استان به سمت عدم تعادل در آینده می توانند در توسعه فضایی استان به عنوان مرکزیت خدماتی،کشاورزی و صنعتی سکونت گاه های بخش شمالی و جنوبی استان ایفای نقش کنند.

پژوهشگر گرامی فایل کامل تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل تبيين جايگاه شهرهاي مياني در توسعه فضايي استان آذربايجان غربي دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.