مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز

مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز

… دانلود …

مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس ملي شهرسازي، مديريت شهري و توسعه پايدار

تعداد صفحات : 15

چکیده مقاله:

شهرنشینی شتابان و بی رویه،رشد و گسترش ناموزون شهری،رکود و فرسودگی بافت های قدیمی شهرهای ایران در چند دهه اخیرچنان ابعاد و گستره ای به خود گرفته که هویت و حیات مدنی فضاهای شهری را به عنوان مکانی برای رشد و توسعه انسان زیرسوال برده و اگر از هم اکنون سیاست ها و برنامه هایی مناسب برای حل این مشکلات اندیشیده نشود، بی شک آنچه امروزه آنرا مشکل می خوانیم فردا فاجعه خواهد شد.شماعی و پوراحمد، 18111181 در این تحقیق بافت فرسوده شهر شیرازمنطقه هشتکه یکی از یادگارهای مهم معماری محسوب می شود و از ارزش منحصر به فرد تاریخی و فرهنگی برخوردار است مورد مطالعه قرار گرفته است. بافت قدیم شهر شیراز به مساحت تقریبی 178 هکتار در مرکز شهر امروزی جای دارد. این محدوده که 2/8درصد مساحت کل شهر را شامل می شود، هسته اولیه شکل گیری شهر شیراز است و طی دورانهای مختلف تغییر و تحولات زیادی رامتحمل شده است. هدف از این تحقیق بررسی آسیب های بافت فرسوده شهر شیراز در جهت سامان دهی و توانمند سازی آن میباشد که در انتها به بررسی راهکارهایی در این زمینه می پردازد. روش تحقیق به صورت تطبیقی-تحلیلی است و با بررسی های کتابخانه ای و میدانی صورت گرفته است.نتایج حاصل از این تحقیق حاکی از مشکلات عمده ای در بخش کالبدی،اجتماعی و اقتصادی بافت فرسوده می باشد که از جمله آنها می توان به عدم وجود تسهیلات و امکانات متناسب با نیازها،جرایم و آسیب هایاجتماعی،پایین بودن شان اجتماعی ساکنین و……اشاره کرد. فراهم آوردن ابزارهای لازم و زیر ساخت های مورد نیاز جهت بهبود و بر طرف کردن این آسیب ها ضروری است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز وارد صفحه فروش فایل دانلودی مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مدخلي بر آسيب شناسي بافت فرسوده شهري نمونه موردي:شهر شيراز