مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8

مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8

… دانلود …

مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8 دارای 44 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8 :

در این جا به معرفی نسخه جدیدی از برنامه مکس یعنی 3DSMax8 می پردازیم. کسانی که قبلاً با نسخه های قدیمی تر مکس کار کرده اند ، اولین سؤالی که در ذهنشان به وجود می آید این است که چه امکانات جدیدی به نسخه 8 مکس اضافه شده است . اما شمایی که برای اولین بار پا به این دنیای 3 بعدی گذاشته اند با اجرای برنامه مکس اولین چیزی که ذهنتان را مشغول می کند نماها ، منوها ، نوارها و دکمه های بسیار مکس می باشد. مطمئناً این ذهنیت در شما بوجود می آید که وارد چه دنیای وسعی شده اید . در ابتدا این نوید را به شما می دهم که با تمرین و پشتکار فراوان می توانید در این دنیای 3 بعدی به راحتی فعالیت کنید. در بخش اول به معرفی پنجره ها و نماهای مکس می پردازیم.
آشنایی با پنجره مکس
در ابتدا به معرفی کامل بخش های مختلف پنجره مکس می پردازیم.
1ـ Titlebar ( نوار عنوان )
2ـ Menu bar (نوار لیست )
3ـ Main Toolba(نوار ابزار اصلی )
4ـ Reactor
5ـ Command Panel(تابلوهای فرمان )
6ـ Object Categories( دسته موضوعات )
7ـ Sub – Object Categories( زیر مجموعه دسته موضوعات )
8ـ Object Type
9ـ Viewport ( نما ـ زاویه دید )
10ـ Viewport Navigation Control( کنترل و دست کاری در نماها )
11ـ Animation Control( کنترل کننده انیمیشن )
12ـ Coordinate Display( نمایش دهنده مختصات )
13ـ Statusbar and Prompt Line (نوار وضعیت و خط متن رسانی )
14ـ MaxScript Mini Listener
15ـ Trackbar
16ـ Time Slider ( لغزنده زمان )
Menu bar :
1ـ File : منوی File شامل فرمان هایی برای ایجاد یک صحنه جدید (New) باز کردن فایل (Open) ، ذخیره کردن صحنه و موضوع ایجاد شده (Save) ، بازخوانی مجدد مکس (Reset)، ادغام کردن موضوعات و صحنه (Mege) ، قابلیت Import و Export موضوعات ایجاد شده و … می شود که با این فرامین در قسمت های جلوتر بیشتر آشنا خواهید شد.
2ـ Edit : این منو نیز دارای فرمان هایی برای بازگشتن از اشتباه انجام شده (Undo & Redo ) آماده شدن برای انجام کاری که از سرانجام آن اطلاعی ندارید (Hold & Fetch ) و انواع انتخاب ها (Select) می باشد.
زمانی که اشتباهی را در کاری انجام دادید برای بازگشتن به حالت قبل کافیست یک بار روی گزینه Undo کلیک کنید تا یک مرحله به عقب برگردد . هرباری که Undo را انتخاب کنید یک مرحله به عقب باز می گردد. اما کار Redo بر عکس Undo است. Redo مراحل به عقب برگشته شده را دوباره به حالت اول برمی گرداند . اما چه زمان از Hold و Fetch استفاده می کنیم ؟ برای مثال در حال ساخت یک مدل 3 بعدی هستید و می خواهید اصلاح گری هایی را بر روی آن اعمال کنید که از نتیجه کار آن مطمئن نیستید. در این صورت روی دکمه Hold یکبار کلیک می کنید. سپس تغییرات خود را انجام می دهید ، که ممکن است این تغییرات بیش از مقداری باشد که بتوان از طریق Undo به مرحله قبل از تغییرات بازگشت . بنابراین هر زمان که خواستید به همان مرحله قبل از اعمال تغییرات برگردید کافیست روی دکمه Fetch کلیک کنید. با این کار به زمانی برمی گردید که از Hold استفاده کرده بودید.
3ـ Tools :اکثر فرمان های این منو را می توان در Main toolbar مشاهده کرد. با فرمانهای نوار Main toolbar در قسمت های جلوتر آشنا خواهید شد.
4ـ Group :برای گروهی کردن موضوعات (Objects ) و اداره آن ها از این منو استفاده می شود . با گروهی کردن موضوعات می توان همزمان یک پارامترهای مختلفی را بر روی چند موضوع گروهی شده اعمال کرد.
5ـ View :برای کنترل نماها ، افزودن Background و کنترل آن و … از این منو استفاده می شود.
6ـ Create :یکی از راههای خلق موضوعات در مکس استفاده از منوی Create می باشد. با انتخاب هر موضوع به طور خودکار تنظیمات مربوط به آن موضوع در Command Panel ظاهر می شود.
7ـ Modifiers :در این منو می توان تعدادی از اصلاح گرها ابتدا می بایست موضوع مورد نظر را انتخاب کنید. با انتخاب هریک از اصلاح گرها به طور خودکار در پانل Modify در Command Panel تنظیمات مربوط به آن نمایش داده می شود.
8ـ Character :اما تنظیمات و فرمان های مربوط به یک کاراکتر را در این منو می توان مشاهده کرد. خلق و از بین بردن یک کاراکتر ، قفل و آزاد کردن حرکت کاراکتر ، ایجاد استخوان (Bone ) و … از جمله امکانات این منو می باشند.
9ـ Reactor :این منو شامل تمامی ابزارهایی که برای انجام یک عمل شبیه سازی به آن ها احتیاج داریم ، می شود. گزینه های این منو را در نوار Reactor که در سمت چپ صفحه کار قرار دارد می توان مشاهده کرد.
10ـ Animation :شامل فرمانهایی برای به حرکت در آوردن موضوعات می باشد.
11ـ Graphic Editor :این منو برای تدوین موضوعات و انیمیشن به کار می رود.
12ـ Rendering :شامل فرمان هایی برای رندر کردن و ایجاد جلوه در صحنه می باشد.
13ـ Customize :از این منو برای سفارشی کردن صفحه مکس استفاده می شود.
14ـ Max Script :از طریق این منو می توان زبان اسکریپتی نهادینه شده را ایجاد ، باز و اجرا کرد.
15ـ Help : از طریق این منو یعنی آخرین منوی موجود در منوبار می توان به راهنمای استفاده از مکس دسترسی پیدا کرد.
Main toolbar :
این نوار شامل چکیده ای از دکمه های کلیدی مکس می باشد که در این قسمت به معرفی کلی آن ها می پردازیم. در قسمت پایین و سمت راست بعضی از دکمه های این نوار یک مثلث کوچک قرار دارد . این بدان معناست که اگر کلیک ماوس را روی آن دکمه پایین نگه دارید ، می توانید سایر دکمه های زیر مجموعه آن را نیز مشاهده کنید.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8 وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8 شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله نسخه جديدي از برنامه مکس يعني 3DSMax8