خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني

خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني

… دانلود …

خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي عدالت ، اخلاق ، فقه و حقوق

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

در اجتماعات اولیه انسانی، انواع خسارات محدود بوده و متناسب با فعالیت و زندگی اجتماعی مردم آن دوره، بسیار ناچیز می نموده است. با پیشرفت تمدن و افزایش اختراعات بشر، وقوع زیان های احتمالی نیز بیشتر شد و هر اندازه که روابط حقوقی مردم در اثر ارزیابی وسایل تولید و ترقی سطح زندگی وسیع تر می شد، بر تنوع ضرر و زیان های حاصله نیز افزوده می شد. به عنوان مثال، اشخاصی در اثر سرعت زیاد اتومبیل و بی احتیاطی رانندگان یا در نتیجه عدم مراقبت مالکین و متصدیان وسایل موتوری به انواع سوانح دچار می شوند. یا شخصی در اثر سوء استفاده دیگری از حقش، دچار آسیب می شود و طبعاً برای تأمین امنیت و حفظ نظم اجتماعی و رعایت عدالت، باید خسارات وارده و آنچه در آینده از آن خسارت ناشی خواهد شد، جبران شود. اما این ضرر و خسارت، منحصر به ضررهای مادی و مالی نیست. انسان در برابر لطمات روحی نیز آسیب پذیر است، که این آسیب روحی گاهی توسط آسیب دیده بروز نمی یابد و در نتیجه این آسیب روحی، روز به روز اثرات روانی جبران ناپذیرتری بر فرد به جای می گذارد. بنابراین علاوه بر ضررهای مادی، ضررهای معنوی وارده به اشخاص(که گاه از ضررهای مادی، تأثیر بیشتری دارد) نیز باید مورد حمایت قانون بوده و وارد کننده ضرر، ملزم به جبران آن شود. در حقوق موضوعه ایران (همانطور که در ادامه خواهیم گفت)، جبران خسارت معنوی مورد اشاره قرار گرفته است. اما با این وجود، هنوز شرعی بودن یا نبودن مطالبه چنین خسارتی و همچنین نحوه جبران آن مورد اختلاف است. این در حالی است که ضرر و زیان معنوی ناشی از جرم، بخش مهمی از ضرر و زیان های وارده به اشخاص در اثر جرم را تشکیل می دهد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل خسارت هاي ناشي از درد و رنج در حقوق مسئوليت مدني دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.