رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني)

رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني)

… دانلود …

رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي تربيت ديني، راهي به سوي تعالي

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

نقش رسانه های ارتباط جمعی در سرنوشت جامعه و تاریخ، آن چنان مهم است که می تواند افراد یک جامعه را به سوی تعالی و یا سقوط سوق دهد. امروزه حضور گسترده رسانه های جمعی در جهت دهی به افکار عمومی جهان، از واقعیات انکارناپذیر می باشد که دنیای معاصر را از جهات متعدد تحت تأثیر قرار داده است. شکی نیست که جامعه عرصه بروز و ظهور توانمندی های خدادادی انسان است. البته از این واقعیت هم نباید گذشت که هر جامعهای و تحت هر شرایطی توان شکوفاسازی استعدادهای انسانی بشر را ندارد؛ زیرا جامعه ای می تواند زمینه پیدایش رفتارهای انسانی را فراهم سازد که خود از امنیت و آرامش لازم برخوردار باشد و این امر نیز درگرو حفظ و پاسداشت ارزش های حاکم در آن است. از این رو، اندیشمندان و دانشوران فراوانی سعی بسیار نموده اند تا عوامل مؤثر بر نادیده گرفتن ارزشها و بروز انحرافات در جامعه را شناسایی کنند، و علیرغم دیدگاه های متعدد، همگان بر عامل عدم آگاهی و شناخت اتفاق نظر دارند و این امر در متون دینی نیز مورد تأکید قرارگرفته است. به اعتقاد دانشمندان علوم اجتماعی، یکی از ابزارهای مؤثر و مفید در این زمینه، رسانه های جمعی هستند، به گونه ای که آنها را در ردیف عوامل شخصیت ساز قرار داده اند و بر این باورند که رسانه های جمعی می توانند هنجارهای اجتماعی را تقویت یا تضعیف سازند. در این نوشتار به شیوه توصیفی – تحلیلی کوشش گردیده تا با نگاهی علمی و با عنایت به مستندات دینی، بررسی تحلیلی در خصوص نقش چندبعدی رسانه های جمعی انجام پذیرد. در کنار نقش حیات بخش و انسان ساز رسانه ها در مسیر ساختن ارزش ها و باورها ، می توان به آسیب هایی از قبیل: نبودن اصحاب رسانه، دروغ پردازی، چاپلوسی و تملق، تخریب و تمسخر، انحرافات ارزشی و سیر تنزل آن اشاره داشت.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

رسانه، فرصت يا تهديد ( روايتي تحليلي با نگاه ديني)