بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393

بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393

… دانلود …

بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393 دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393 :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنگره علمي پژوهشي توسعه و ترويج علوم کشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

پارک چغاسبز ایلام با مساحت 4170 هکتار در استان ایلام قرار دارد. هدف از این تحقیق مقایسه شاخص های تنوع زیستی، پرندگان در پارک چغاسبز ایلام، در دو فصل تابستان و پاییز 1393 می باشد. و شمارش پرندبه روش Total Count انجام گرفت. در این مطالعه روند تغییرات شاخص های تنوع زیستی پرندگان، در دو فصل تابستان و پاییز مشخص شد. نتایج به دست امده از این تحقیق نشان داد که در این پارک تعد4046 قطعه پرنده،متعلق به 32 گونه از 16 خانوار و 4 راسته حضور داشتند. از نظر تنوع گونه ای خانواده Turdidae، Sylviidae،Paridae با 4 گونه بیشترین تنوع را داشته و در مقام اول بودند. و بیشترین فراوانی جمعیت مربوط به گونه های Corvus corone و Passer domesticus بود. بیشترین تنوع گونه ای شانون-ونیر(2/82) در فصل تابستان بود که می تواند نشان شرایط متعادل در محیط باشد. بیشترین غنای گونه ای مارگالف (3/12) نیز در تابستان مشاهده شد. بیشترین یکنواختی گونه ای سیمپسون (0/50) در فصل پاییز بود که نشان دهنده پخش یکنواخت گونه ها در این فصل می باشد نتایج آنالیز واریانس یک طرفه نشان داد که بین فصول تابستان و پاییز از نظر شاخص تنوع زیستی تفاوت معنی دار وجود نداشت 0/05< P-Value. نتایج حاصل از آنالیز واریانس یک طرفه از نظر مقایسه گونه ها در دو فصل مورد مطالعه اختلاف معنی داری را نشان نداد 0/05< P-Value.

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393 وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي شاخص هاي تنوع زيستي پرندگان چغاسبز ايلام در دو فصل تابستان و پاييز 1393