نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست

نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست

… دانلود …

نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش ملي انجمن‌هاي علمي دانشجويي رشته‌هاي کشاورزي و منابع طبيعي

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

بحران محیط زیست و بهرهبرداریهای بیرویه از طبیعت در روزگار ما اقشار مختلفی از دانشمندان جهان را دل نگران کرده است. بسیاری از فرهیختگان معاصر معتقدند که اگر از شتاب فزاینده روند ویرانگری در منابع طبیعی و محیط زیست جلوگیری نشود سلامت کره زمین و ادامه حیات بشر و دیگر موجودات زنده در معرض خطر جدی است. احکام اسلامی درباره محیط زیست فراوان است و متنوع، گروهی از این احکام( چه مستحب و چه واجب) ایجابی هستند و مسلمانان را به انجام اعمالی درباره منابع طبیعی و محیط زیست فرا خواندهاند. به عنوان نمونه، آیات قرآن آدمیان را به تفکر در طبیعت و منابع طبیعی فرا می خواند و تأمل در جلوههای طبیعت را برای انسان ها بسیار سودمند و سازنده میداند. قرآن کریم در چندین آیه هرگونه ویرانگری طبیعت و نابودی جنگلها و مراتع را باعنوان فساد فیالارض یاد میکند. شاید در ابتدا این تعبیر زیبای قران را اغراق آمیز بدانیم و بگوییم که خداوند برای جلوگیری از نابودی جنگلها و مراتع این سخن زیبا را در قران بیان نموده است، ولی واقعیت همان سخن زیبای قران است زیرا اگر درختان و گیاهان و جنگلها و مراتع نباشند، دیگر حیوانات و حیات وحش معنایی ندارد و حیات و نسل آنها و همچنین زندگی انسان نیز به خطر می افتد. و با تبدیل شدن بارانها به سیل مانند مناطق بیابانیخسارات زیادی به اقتصاد کشور وارد میکند. و بدون درخت و گیاه دیگر خبری از هوای پاک نخواهدبود و این معضل میتواند همچون امروزه جان انسان ها را بگیرد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

نگرش قرآن کريم در مورد بهره برداري از منابع طبيعي يا تخريب محيط زيست