بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

… دانلود …

بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد، حسابداري و علوم تربيتي

تعداد صفحات :18

چکیده مقاله:

بازارهای مالی یکی از اساسی ترین بازارهای هر کشور هستند. شرایط این بازارها به شدت بر بخش های واقعی اقتصاد تاثیرگذار است و به شدت از سایر بخش ها تاثیر می پذیرد. بازار سرمایه به عنوان یکی از گزینه های موجود جهت سرمایه گذاری،همواره مورد توجه سرمایه گذاران می باشد. مهم ترین مشکلی که در بازار سرمایه وجود دارد این است که بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل انتخاب نامناسب سهام دچار زیان شده و بازده سرمایه منفی کسب می نمایند. شناخت بازار بورس اوراق بهادار تهران از جنبه ها و زوایای مختلف می تواند ضمن پیش بینی آینده این بازار و تغییرات آن،ریسک سرمایه گذاری را کاهش و یا بازده بیشتری بدست آورد. بازده سهام یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین سرمایه گذاری است. یکی از ابعاد شناخت این بازار،شناخت نوع فعالیت واحدهای اقتصادی است. براین اساس پژوهش حاضر با هدف،بررسی اثر نوع فعالیت بر بازده سرمایه صورت گرفت. نمونه آماری این تحقیق شامل103شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در دوره زمانی 1387تا 1392 می باشد. برای بررسی فرضیه اول از روش رگرسیون خطی و برای فرضیه دوم از آزمون واریانس یک طرفه استفاده شد.نتایج این بررسی که براساس داده هایی تابلویی انجام شده نشان می دهد که فرضیه های تحقیق تایید شد.بنابراین بین نوع فعالیت با بازده سرمایه رابطه معناداری وجود دارد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

بررسي اثر نوع فعاليت بر بازده سرمايه شرکتهاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران