ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران

ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران

… دانلود …

ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش ملي گياهان دارويي و کشاورزي پايدار

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

بلوط از درختان جنگلی حوزه زاگرس محسوب می شود. مبنای اصلی تشخیص در این جنس ریخت شناسی برگ است. تنوع ریخت شناسی گسترده ای بین گونه ها وجود دارد. بلوط گیاهی دارویی بوده و دارای خواص بسیار می باشد. اجزای مختلف بلوط مانند: چوب، جفت، پوست و مغز میوه، برگ و … همه دارای ارزش دارویی اند. با توجه به گسترش بسیار زیاد جمعیت های مختلف این گونه ها، رویش آن ها در مناطقی با شرایط اکولوژیکی متنوع و همچنین ارزش اقتصادی و دارویی این گیاهان، در این پژوهش به بررسی کرک پوش های بلوط در سه گونه (Quercus.brantii, Quercus.infectoria, Quercus.libani) حوزه زاگرس پرداخته شد. معمولاً رده بندی هایی که تاکنون در داخل کشور در مورد جنس بلوط انجام شده فقط بر مبنای ویژگی های ریخت شناسی برگ و میوه بوده، اما با توجه به گوناگونی این صفات، ناجوربرگی و نیز تولید دورگهای احتمالی، اختلاف نظر در این زمینه زیاد است. امروزه در تمام نقاط دنیا سعی می شود که به کمک میکروسکوپ الکترونی از صفات ثابتی مانند ویژگی های ریزریخت شناسی برگ و دانه گرده برای شناسایی و تفکیک دقیق تر گونه های این جنس استفاده شود. در این پژوهش ارزش ریزریخت شناسی صفات برگ (شامل نوع کرک، تعداد بازوهای کرک و طول آنها، نوع موم سطح برگ و …) در سه گونه بلوط مذکور ارزیابی شد. بعد از جمع آوری و شناسایی گونه ها، بررسی کمی و کیفی انجام شد. سپس کرک پوش ها با استفاده از میکروسکوپ نوری و ا لکترونی بررسی شدند و تعدادی کرک تشخیص داده شد که در این سه گونه از نظر نوع کرک، تعداد کرک، حجم کرک، شکل و طول بازوها بررسی شد. بنابراین ارزش تاکسونومیکی ریزریخت شناسی کرک در این جنس تأیید شد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران وارد صفحه فروش فایل دانلودی ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ارزش ريز ريخت شناسي کرک برگ براي شناسايي گونه هاي بلوط هاي جنگل هاي زاگرس ايران