مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي

مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي

… دانلود …

مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : همايش بين المللي پژوهش هاي کاربردي در کشاورزي

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

متیلاسیون DNA پدیده ای اپی ژنتیک است که با اضافه شدن گروه متیل (CH3) به سیتوزین ایجاد می شود. دو نوع متیلاسیون وجود دارد: هیپومتیلاسیون و هیپرمتیلاسیون. اضافه شدن یا حذف گروه متیل به ترتیب توسط آنزیم های DNA- متیل ترانسفراز (DNMTs) و DNA- دمتیلاز صورت می گیرد. گروه متیل از S- آدنوزیل متیونین منتقل می شود. متیلاسیون DNA با به کارگیری پروتئین های درگیر در بیان ژن یا ممانعت از اتصال فاکتورهای نسخه برداری به DNA سبب تنظیم بیان ژن می شوند. هیپرمتیلاسیون DNA در عناصر پروموتور سبب جلوگیری از بیان ژن گردیده و برای دامنه گسترده ای از فعالیت های سلولی مانند پایداری و حفاظت ژنوم، ایمپرینتینگ، غیر فعال سازی کروموزوم X، تنظیم بیان ژن های اختصاصی بافت ها، سرطان و پیری ضروری است. هیپومتیلاسیون DNA نقش مهمی در ایجاد سرطان بازی می کند. الگوی متیلاسیون ژنوم در طی تکامل به علت فرآیندهای دینامیک شامل متیلاسیون de novo و دمتیلاسیون تغییر می کند. سلول های تمایز یافته دارای الگوی ثابت و یکنواختی از متیلاسیون DNA است که نسخه برداری ژن های ویژه بافت ها را تنظیم می کنند. در این مبحث مهم ترین تغییر اپی ژنتیک که به صورت مستقیم سبب تغییر شیمیایی DNA می شود، یعنی متیلاسیون DNA مورد بررسی قرار می گیرد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مکانيسم متيلاسيون DNA، جايگاه و عملکرد آن در فعاليت هاي ژنتيکي