تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني

تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني

… دانلود …

تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : همايش بين المللي پژوهش هاي کاربردي در کشاورزي

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

علارقم اهمیت کمتر جو نسبت به سایر غلات مانند گندم و چاودار، ویژگی های منحصر به فرد تغذیه ای جو باعث شده که توجه بیشتری بهفرمولاسیون های جدید غذایی حاوی آرد جو به عمل آید. بنابراین آرد جو می تواند به عنوان یک مکمل غذایی استفاده شود. نمونه هایماکارونی حاوی 1، 3 و 5 درصد آرد جو نسبت به وزن آرد تولید شدند. و اثر افزودن این مقادیر بر روی ویژگی های مختلف ماکارونی منجمله، ویژگی های شیمیایی و رئولوژیکی ماکارونی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج آزمون های شیمیایی آرد ماکارونی نشان داد که با افزایش میزانآرد جو مقدار رطوبت و خاکستر افزایش و مقدار پروتئین آرد، میزان گلوتن مرطوب و خشک و شاخص گلوتن کاهش یافت. بررسی ویژگی هایرئولوژیکی خمیر حاصل از چهار نوع آرد سمولینا (شاهد)، 1%، 3% و 5% آرد جو در استنسوگراف نشان داد که با افزایش میزان درصد آرد جو مقدار انرژی، مقاومت به کشش پس از پنج دقیقه، قابلیت کشش، حداکثر مقاومت به کشش، ضریب مقاومت نسبی و ضریب مقاومت حداکثرنسبی کاهش یافت. با توجه به ارزش تغذیه ای بالا جو و مناسب بودن این محصول برای بیماران دیابتی، نمونه ماکارونی دارای 5 درصد آردجو با توجه به ارزیابی شیمیایی و رئولوژیکی محصول، کیفیت مطلوب تری نسبت به سایر نمونه ها داشت.

اینک شما با جستجوی تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير اختلاط آرد جو بر ويژگي هاي شيميايي و رئولوژيکي ماکاروني