بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل

بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل

… دانلود …

بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل :

سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

اسکان غیر رسمی، پدیدهای است نا بهنجار، که نسبت به بافت متداول شهرها مشاهده میشود. این پدیده، تجلی فقدان برآورده شدن نیاز مسکن و سرپناه اقشار کم درآمدی است که در فضای رسمی و برنامه ریزی شده شهر جایی ندارد و در فرار از محدودیتهای قانونی خارج از توان خود، به برپایی سکونتگاههای نا بسامان در حاشیه شهر، به امید آن که به فرصت های شغلی با درآمد مستمر شهری دسترسی پیدا نمایند، می پردازند و شامل افراد و خانوارهایی می شود که در محدوده ی فیزیکی و اقتصادی شهر زندگی می کنند ولی هنوز جذب نظام شهری نشده و از بسیاری جهات با بافتهای اصلی شهر تفاوت دارند. محلات هدف این پژوهش نمونه کاملی از این سکونتگاهها در شهر اردبیل است. تحلیل داده های این پژوهش نشان می دهدکه در به وجود آوردن پدیده اسکان غیر رسمی در اردبیل، عواملی از جمله اسکان تعداد زیادی از افراد تهی دست در این ناحیه که عمدتاً ناشی از اقتصاد سیاسی فضا است مؤثر می باشد. به علاوه این پدیده به نوبه خود، پیامدهای کالبدی و اجتماعی اقتصادی بسیار نامطلوبی را در محلات هدف ایجاد کرده است. بدین ترتیب 23 که درصد از ساکنان محلات هدف را مهاجران تشکیل میدهند و تقریباً تمامی آن ها افراد و خانوارهای فقیر هستند. بالا بودن بعد خانوار، جوانی جمعیت، بی سوادی و کم سوادی، بیکاری، درآمد ناچیز، پرداختن به انواع مشاغل کاذب از یک طرف و وضعیت اسفبار محیط فیزیکی مانند مسکن نامناسب، فقدان بهداشت، فقدان تأسیسات و تجهیزات زیر بنایی و خدمات شهری، از سویی دیگر آلودگی چشم انداز از یک ناحیه ی شهری (محلات هدف) را به نمایش می گذارند.

اینک شما با جستجوی بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي مکان تشکيل سکونتگاه هاي غيررسمي در شهر اردبيل