تحقيق فرش چيني

تحقيق فرش چيني

… دانلود …

تحقيق فرش چيني دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقيق فرش چيني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقيق فرش چيني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقيق فرش چيني :

تحول در تکنیک و شیوه طراحی فرش به قرن دوازدهم هجری برمی‌گردد و از آن تاریخ تا کنون قالی بافی در چین روند تکاملی داشته است. مراکز اصلی بافت قالی چین شهرهای: پاتو، پکن، کالگان، شانگ‌های و تین تسین می‌باشد. استان شان تنگ به عنوان مهم‌ترین مرکز پرورش ابریشم عمده‌ترین محل بافت فرش‌های ابریشمی چینی است. طرح‌های مورد استفاده در فرشبافی چین از نظر سبک طراحی بسیار سنتی بوده و البته استفاده از این طرح‌ها مختص قالیبافی نمی‌باشد. بافندگان فرش در کشور از اشیائی مانند ظروف چشینی، وسایل برنزی، عآج و دندان فیل الهام گرفته و در طرح‌های قالی این اشیا را مورد استفاده قرار می‌دهند. طرح‌هائی که در فرش‌های اصیل چینی دیده می‌شود اغلب بیانگر نمادهای مختلف مردم چین می‌باشد که این نقشمایه‌ها را می‌توان به سه گروه عمده تقسیم کرد:
ـ نمادهای چین باستان
ـ نمادهای بودا
ـ نمادهای تائو
بخش عمده‌ای از فرش‌های چینی با طرح‌های هندسی تولید می‌شود. در میانکار فرش طرحی وجود دارد که اغلب از تزیینات پیچ پیچ، گل‌ها و یا حروفی که اغلب بیانگر شادی هستند تشکیل شده است. لچک این فرش‌ها عمدتاً دارای تزیینات سه ضلعی است که متناسب با طرح میانکار است. الگوی ساراستیکا که در قالی‌های چینی بافته می‌شود مربوطه به هیتلر نیست بلکه نمادهای باستانی است که به طور گسترده‌ای در هند و یونان و حتی در اروپا در طول عصر برنز دیده شده است. نشانه‌های کوچک و گردی که در حواشی فرش می‌باشد نمادهائی است که همانند (shou) بیانگر خوشبختی می‌باشد.

اینک شما با جستجوی تحقيق فرش چيني وارد صفحه فروش فایل دانلودی تحقيق فرش چيني شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تحقيق فرش چيني