کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران

کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران

… دانلود …

کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : نخستين همايش ملي واژه پژوهي در علوم اسلامي

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

بر اساس اصل چهارم قانون اساسی، تمامی قوانین و مقررات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران باید بر مبنای موازین اسلامی باشد.از طرف دیگر، ابتنای حداقلی این نظام بر موازین اسلامی سبب شده تا در حال حاضر دستگاه قضایی کشور با پانزده میلیون پروندهقضایی، افزایش جمعیت کیفری و بحران آنومی یا بی هنجاری روبرو باشد. به طوری که نیروی انسانی قوه قضائیه جوابگوی این هجم ازشکایات و دادخواهی مردم از ظلم و بی عدالتی های انجام شده نیست. این مسائل، معلول بی توجهی به مفاهیم عمیق اسلامی، سطحی -زدگی و شعارگرایی و اکتفا به ظاهر دین است.لذا این مقاله با روش تحلیلی و استفاده از مطالعات نظری، به دنبال پاسخ به این پرسش اساسی است که کاربست مفهوم قرآنی عدالت،در نظام حقوقی ایران چیست؟ یافته این مقاله آن است که مفهوم عدالت در قرآن، مفهومی اخلاقی بوده، لیکن بازتولید این مفهوم درفقه امامیه و به تبع آن در نظام حقوقی، با تحویل این مفهوم به عدم ارتکاب گناه کبیره و نداشتن اصرار بر صغیره همراه بوده است.بدین ترتیب حداقل انگاری مفهوم عدالت و انصاف، نظام اجتماعی و حقوقی ایران را با گسست مواجه کرده است.

اینک شما با جستجوی کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران وارد صفحه فروش فایل دانلودی کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

کاربست مفهوم قرآني «عدالت» در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران