مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران

 مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران

… دانلود …

مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران :

مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان 1388 در طلوع بهداشت از صفحه 1 تا 10 منتشر شده است.
نام: تاثیر استرس بر عملكرد مدیران بخشهای مختلف بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی تهران
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله عوامل استرس زا
مقاله عملکرد مدیران
مقاله بیمارستان
مقاله تهران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رنجبرعزت آبادی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: عرب محمد
جناب آقای / سرکار خانم: هادی زاده فرزانه
جناب آقای / سرکار خانم: عسكری روح اله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و اهداف: انسانهای سازمانی در عصر حاضر با عوامل مختلف درون و برون سازمانی روبرو شده و دایما شخصیت و جسم و روان آنها تحت تاثیر عوامل مختلف قرار گرفته و به تدریج فرسوده می شوند. فرسودگی جسمی و تنشهایی که بر جسم انسان سازمانی وارد می شود مشخص بوده و به راحتی قابل تشخیص و درمان است ولی فشارهایی که به روح و روان انسان سازمانی وارد می شود قابل مشاهده نبوده و به راحتی نیز قابل سنجش و درمان نیست و بدین لحاظ آثار نامطلوبی در فرسودگی نیروی انسانی پرورش یافته سازمان دارد. بنابراین مقابله با استرس های شغلی و سازمانی موجب صرفه جویی در وقت، نیرو و انرژی کارکنان شده و بهره وری فوری سازمانی و بهبود عملکرد را به دنبال دارد. پژوهش حاضر با هدف بررسی تاثیر استرس بر عملکرد مدیران بخشهای مختلف بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شدهاست.
روش بررسی: این مطالعه به روش توصیفی – تحلیلی و به صورت مقطعی در سال 1387 انجام گرفت كه 220 نفر از مدیران بخشهای مختلف بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی تهران از طریق نمونه گیری مبتنی بر هدف در این مطالعه شركت نمودند. به منظور جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در این پژوهش از یک پرسشنامه 26 سوالی استفاده گردید که پس از تعیین روایی و پایایی مورد استفاده قرار گرفت. همچنین جهت تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار آماری SPSS و تست های آماری مناسب استفاده گردید.
یافته ها: یافته های پژوهش نشان داد 682 از مدیران زن، 728 درصد متاهل و 477 درصد دارای سابقه كار بین 10 تا 20 سال بودند. 934 درصد مدیران طی 2 سال اخیر با استرس شدید مواجه شده بودند. همچنین محیط کار با میزان (845 درصد) پر فشارترین محیط برای مدیران بوده و زیاد بودن حجم كار با میانگین 532 و انتظارات مسوولین بالاتر با میانگین 520 بیشترین شدت استرس زایی را برای آنها داشته اند. همچنین تاثیر استرس بر عملكرد نیز با سابقه كار رابطه معكوس و معنی داری داشته است (p=0.01) و (r=-0.17).
بحث: بر اساس نتایج پژوهش بیشترین تاثیر استرس بر عملکرد مدیران، از بین رفتن تمرکز فکری آنها جهت تصمیم گیری موثر، تضعیف روحیه آنها در محیط کار و کاهش کیفیت کارشان بوده اشتباه توجه به اینکه یکی از اساسی ترین کارهای مدیران تصمیم گیری در سازمان است،بهره وری بالا، کیفیت مطلوب، تولید زیاد، گذر از موقعیت های بحرانی و عملکرد مطلوب و موفقیت آمیز تابعی از تصمیمات مناسب می باشد که نداشتن تمرکز فکری جهت تصمیم گیری موثر می تواند نهایتا عملکرد و بهروه وری فرد و سازمان را کاهش دهد.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله تاثير استرس بر عملكرد مديران بخشهاي مختلف بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي تهران