مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان

 مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان

… دانلود …

مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان :


محل انتشار: دومین همایش ملی منابع طبیعی ایران با محوریت علوم جنگل
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
فاطمه پورکاکرودی – دانشجوی کارشناسی ارشد جنگل شناسی و اکولوژی جنگل، دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه گیلان،
حسن پوربابائی – دانشیار گروه جنگلداری، دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه گیلان،
علی صالحی – استادیار گروه جنگلداری، دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه گیلان
هاجر تارویردی زاده – دانشجوی ارشد مهندسی جنگل، دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه گیلان

چکیده:
بررسی تنوع زیستی گونه های گیاهی در مطالعات اکولوژیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هدف از این تحقیق بررسی و ارزیابی تنوع گونه های درختی در رویشگاه زربین در منطقه اشکور رحیم آباد رودسر در شرق گیلان می باشد. برای این منظور نمونه برداری به صورت انتخابی انجام شد و در داخل هر قطعه نمونه مشخصات نوع گونه ها، قطر برابر سینه و تعداد پایه ها اندازه گیری و ثبت شد. برای برآورد تنوع گونه های چوبی از شاخص های تنوع سیمپسون، N2 هیل، شانون وینر و N1 مک آرتور و برای محاسبه یکنواختی و غنای گونه ای از شاخص یکنواختی اسمیت و ویلسون و شاخص غنای مارگالف استفاده شد. نتایج تحقیق نشان داد که مقدار یکنواختی و غنا به ترتیب برابر با 0/3968 و 0/3775 است. کم بودن غنا و یکنواختی خود نشان دهنده تنوع پایین در رویشگاه زربین است. مقدار اهمیت گونه های(SIV) درختی هم محاسبه شد که بیشترین مقدار مربوط به درخت زربین با مقدار 274/209 و کمترین آن به درخت انجیلی با مقدار 7/36 تعلق داشت. این تحقیق نشان دهنده آن است در جاهایی که زربین دیده می شود هم تنوع کم است و هم اهمیت آن نسبت به گونه های دیگر بیشتر است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بررسي تنوع گونه هاي درختي در رويشگاه زربين در شرق گيلان