مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک

 مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک

… دانلود …

مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک :

چکیده:
بطور کلی مدیریت منابع آب و فاضلاب‎ برای دستیابی به توسعه‎ی اقتصادی پایدار امری ضروری است. امروزه به علت توانایی بالقوه‎ی پساب‎ها در آلوده‎سازی منابع غذایی و آب‎ها و همچنین امکان رشد انواع مختلف میکروارگانیسم‎های بیماری‎زا درون آنها، تاکید زیادی بر جمع‎آوری و رفع آلودگی از انواع پساب انجام می‎گیرد. از این رو لازم است علاوه بر استفاده از روش‎های کارآمد در تصفیه‎ی فاضلاب روش‎هایی توسعه یابند که به لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می‎باشند. یافتن یک روش مناسب برای تصفیه‎ی فاضلاب و تخلیه‎ی ایمن آن به منابع آبی یک چالش بزرگ می‎باشد زیرا نیازمند در نظر داشتن مسائل مختلف فنی و اقتصادی است. یکتایی هر یک از این مسائل انتخاب یک روش مناسب برای تصفیه‎ی پساب را بسیار مشکل می‎سازد. استفاده از ریزجلبک‎ها برای تصفیه‎ی انواع فاضلاب شهری، کشاورزی و صنعتی روشی بسیار مناسب می‎باشد. تصفیه‎ی زیستی با جلبک یک روش بسیار مناسب می‎باشد زیرا جلبک‎ها با استفاده از فتوسنتز نور خورشید را به توده‎های زیستی مفیدی تبدیل کرده که مواد مغذی نظیر نیتروژن و فسفر را مصرف کرده و از پدیده‎ی یوتریفیکاسیون در منابع آبی جلوگیری می‎کنند. نتایج تحقیق حاضر نشان داد که میزان حذف پارامترهایی چون نیتروژن کل، نیتروژن آمونیاکی، فسفر کل و اورتو فسفات از پساب شهری به ترتیب 875%، 994%، 8125% و 8695% می‎باشد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله بررسي حذف نيتروژن و فسفر از پساب شهري توسط ميکروجلبک دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.