مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج

 مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج

… دانلود …

مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج :


محل انتشار: هشتمین همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران
تعداد صفحات:13
نویسنده(ها):
ارزو ابراهیمی دینانی – دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه گیلان

چکیده:
حلاج از جمله عرفای بزرگی است که با گام نهادن در طریقت عارفانه ناب از یک سو و پایبندی به شریعت از سوی دیگر، دین خویش را به گونه ای با عرفان گره می زند که مذهبش را مذهب رب خودمی خواند. وی با انجام دشوارترین آداب دینی، ضرورت مذهب را در اندیشه خویش به عنوان ظاهر حقیقت برای رسیدن به باطن حقیقت به اثبات می رساند و پس از پیوستن به باطن حقیقت، متشرع متصوف را از صوفی عارف متمایز می سازد. از طرف دیگر از ارکان مهم طریقت حلاج است که در مشرب کلامی – عرفانی او به نزدیک شدن وی به باطن حقیقت یعنی معرفت الهی می انجامد. بنابرانی ارتقاء جایگاه مذهب در اندیشه عرفانی حلاج تا بدان جاست که هم چون نردبانی او را به قله رفیع معرفت حق نایل سازد و البته، او این نردبان شریعت را برخلاف تصور عام ترک نمی کند چرا که آن را ظاهر حقیقت می نامد و بر ضورت وجود آن در کنار باطن حق صحه می گذارد.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله تحليل شريعت و طريقت کلامي در عرفان حلاج